Uhlíkový vodný filter Cintropur NW32 TE

Kód: 000173
€139 €115,83 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Potrubný  filter uhlíkový Cintropur NW32 TE obsahuje aktívny uhlík, ktorý pohlcuje nepríjemné pachy. Zároveň upravuje chuť vody a hlavne absorbuje škodlivý chlór a ďalšie nebezpečné látky ako pesticídy, herbicídy a iné organické látky rozpustené vo vode, do určitej miery aj ťažké kovy.  Potrubný  filter uhlíkový Cintropur NW32 TE je najvhodnejšie umiestniť pri vstupe vody do domácnosti alebo spoločnosti. Ideálne je tento filter skombinovať ako dvojičku aj s mechanickým filtrom Cintropur. Tento potrubný, uhlíkový filter odstráni z vody zápach, zlepší chuť vody.  Veľkou výhodou je jednoduchá údržba a výmena uhlíkovej náplne.

Hlavné benefity uhlíkového filtra NW32 TE:

 • vysoký konštantný prietok vody,
 • nízke tlakové straty,
 • nízke prevádzkové náklady,
 • masívna konštrukcia a spoľahlivosť systému,
 • rýchle a jednoduché vyplachovanie vďaka odkaľovaciemu ventilu,
 • priehľadná nádoba, ktorá zaručuje neustálu kontrolu znečistenia filtra,
 • spĺňa najprísnejšie normy EÚ pre použitie plastov v potravinárskom priemysle a pri úprave vody,
 • žiadne filtračné vložky, ale len jednoduchá výmena uhlíkovej náplne.
 
 

Prečo si vybrať filtre Cintropur ?

 1.  Jednoduchá výmena uhlíkovej náplne - Pri filtroch Cintropur sa filtračná vložka nemení. Jediné čo si vyžaduje údržbu, je uhlíková náplň, ktorú je potreba vo vnútri filtra pravidelne vymieňať.
 2.  Používanie tesniacich O-krúžkov - Vďaka ktorým možno rozmontovať filter a následne zmontovať bez použitia nástrojov. Špeciálne O-krúžky majú vynikajúce tesniace účinky už pri malých prítlakových silách. Napríklad odkaľovací ventil alebo prípojne skrutkovanie filtra stačí utiahnuť iba rukou.
 3.  Náhradné diely - Pri poškodení nejakej časti mechanického filtra Cintropur nie je nutná výmena celého zariadenia. Filtre Cintropur sa dajú rozobrať na malé časti.
 

Uhlíková náplň Cintropur a plastový držiak Cintropur nie sú súčasťou balenia.

Uhlíkovú náplň Cintropur a plastový držiak Cintropur nie sú súčasťou balenia, je potrebné si ju dokúpiť samostatne u nás na eshope. 

Čo sú to uhlíkové vodné filtre ?

Uhlíkové vodné filtre predstavujú významný nástroj pre kvalitnú filtráciu vody. Tieto filtre sú navrhnuté na odstraňovanie nečistôt a znečisťujúcich látok z vody prostredníctvom adsorpcie. Ich základným komponentom je aktívny uhlík, ktorý účinne zachytáva a viaže rôzne znečisťujúce látky, ako napríklad chlór, organické zlúčeniny, pesticídy a ťažké kovy

Kde sa uhlíkové filtre využívajú ?

Uhlíkové vodné filtre sa používajú v rôznych oblastiach, ako sú domácnosti, komerčné budovy a priemyselné zariadenia. Sú ideálne na použitie pri pitnej vode, príprave jedla a nápojov, príprave kávy a čaju, ako aj pri zabezpečovaní kvality vody v bazénoch a vírivkách. 

Výhody uhlikových vodných filtrov

 • Odstraňovanie nečistôt: Uhlíkové filtre účinne odstraňujú rôzne nečistoty, čo zabezpečuje čistú a zdravú vodu na konzumáciu a iné použitie.
 • Redukcia chlóru a nepríjemných chutí: Tieto filtre eliminujú chlór a iné chemické zlúčeniny, ktoré môžu spôsobovať nepríjemnú chuť a zápach vody.
 • Ochrana pred znečistením: Pomocou uhlíkových filtrov je možné chrániť vodovodné zariadenia a spotrebiče pred usadeninami a znečistením, čo predlžuje ich životnosť a znižuje potrebu údržby.
 • Jednoduchá inštalácia a údržba: Tieto filtre sú zvyčajne ľahko inštalovateľné a ich údržba je pomerne jednoduchá. Väčšinou stačí vymieňať filtračnú zmes pravidelne podľa odporúčaní výrobcu.
 

Aké látky uhlíkové vodné filtre odstraňujú z vody?

Uhlíkové vodné filtre účinne odstraňujú rôzne znečisťujúce látky, ako je chlór, organické zlúčeniny, pesticídy, ťažké kovy a nečistoty. Aktívny uhlík adsorbuje tieto látky, čím zlepšuje kvalitu vody. 

Aké sú rozdiely medzi uhlíkovými vodnými filtrami a reverznou osmózou?

Uhlíkové vodné filtre sú určené na odstraňovanie organických a niektorých anorganických látok z vody. Sú jednoduchšie a cenovo dostupnejšie ako systémy reverznej osmózy. Na rozdiel od toho, reverzná osmóza je proces, pri ktorom sa voda tlačí cez membránu, ktorá odstraňuje takmer všetky nečistoty a minerály. Reverzná osmóza je náročnejší systém, ale ponúka extrémne čistú vodu. 

Ako sa inštalujú uhlíkové vodné filtre a je to možné urobiť sám?

Inštalácia uhlíkových vodných filtrov je zvyčajne jednoduchá a väčšinou možno vykonať samostatne. Výrobcovia poskytujú podrobné inštrukcie na inštaláciu, ktoré treba dodržiavať. Je dôležité zabezpečiť správne pripojenie vstupu a výstupu filtra a zabezpečiť tesné spojenie. V prípade neistoty je však vždy najlepšie konzultovať s našim technológom.

Dodatočné parametre

Kategória: Uhlikové vodné filtre
Hmotnosť prístroja: 1,6 kg
Priemerný prietok: 0,5 m3/hod
Pracovný tlak: 10 bar
Maximálny pracovný tlak: 16 bar
Pracovná teplota: 5-50 °C
Pripojenie: 1" , 1/4"
Množstvo uhlíkovej náplne: 1,70 l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: