Dezinfekčná sada pre reverznú osmózu

Kód: 001656
€19,90 €16,58 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Dezinfekčná sada pre reverznú osmózu je neoceniteľným nástrojom pre udržiavanie optimálnej čistoty a bezpečnosti vody vo vašom osmózovom systéme.

Táto sada sa používa pravidelne na odstránenie mikrobiologického znečistenia, ktoré by mohlo ohroziť kvalitu vody, ktorú pijete. Dezinfekčná vložka sa jednoducho umiestni do systému pred zásobníkom vody, čo umožňuje baktericídnej zmesi prejsť do nádrže, vydezinfikovať ju a zabezpečiť potrebnú úroveň dezinfekcie.

Postup Dezinfekcie Reverznej Osmózy

 1. Vypnite prívod vody do filtračného systému.
 2. Odpustite vodu a vyprázdňte tlakový zásobník.
 3. Zatvorte kohútik a odpojte hadičku od ventilu na zásobníku vody.
 4. Vložte dezinfekčnú vložku do konektora v membránovom puzdre, kde voda z reverznej osmózy preteká.
 5. Otvorte prívod vody k filtru, voda potečie do nádržky.
 6. Uzatvorte prívod vody do filtračného systému a ventil zásobníka. Počkajte 15 minút.
 7. Odpojte dezinfekčnú vložku a vyprázdňte zásobník.
 8. Pripojte zásobník k filtračnému systému a naplňte ho čistou vodou.
 9. Otvorte prívod vody a vyprázdňte nádržku. Ak cítite prítomnosť chlóru vo vode, opakujte vyprázdňanie a napĺňanie, kým chlór nezmizne.
 10. Vymeňte filtračné vložky.

Kedy Dezinfikovať Reverznú Osmózu?

Pravidelná údržba a čistenie reverznej osmózy je nevyhnutná pre zachovanie optimálnej účinnosti a kvality vody. Dezinfekcia by sa mala vykonávať minimálne raz ročne, ale frekvencia závisí od kvality vstupnej vody. Dlhšie obdobia nečinnosti môžu viesť k rozmnožovaniu baktérií na osmotických membránach a filtračných vložkách.

Kompatibilita

Dezinfekčnú sadu môžete použiť so všetkými modelmi reverznej osmózy od Aquafilter, ako sú RO5, RO6, a RO7. Taktiež je možné ju použiť na iné typy reverznej osmózy, pokiaľ je možné pripojiť dezinfekčnú vložku s priemerom 1/4".

Prečo používať revérznu osmózu ? 

 1. Zdravie: Revérzna osmóza je schopná odstrániť nebezpečné kontaminanty, ako sú ťažké kovy, arzén a vírusy, ktoré by mohli byť prítomné vo vašej vode. Výsledkom je voda, ktorá je bezpečná na pitie a ktorá nemá žiadne nežiaduce zdravotné účinky.

 2. Kvalita vody: Voda získaná pomocou revérznej osmózy má vysokú kvalitu, pretože je čistená bez použitia chemických látok. Výsledkom je voda, ktorá je čistá a nemá žiadne nežiaduce zápachy alebo chute.

 3. Úspora nákladov: Aj keď môže byť počiatočná investícia do systému revérznej osmózy vyššia ako u iných spôsobov čistenia vody, v dlhodobom horizonte môže byť revérzna osmóza ekonomicky výhodnejšia. Táto metóda minimalizuje náklady na údržbu a tiež vám pomôže ušetriť peniaze na nákupe balených vôd.

 4. Ekologická voľba: Revérzna osmóza je ekologický spôsob čistenia vody, ktorý minimalizuje použitie chemikálií a redukuje množstvo odpadových vôd. To je dobré pre životné prostredie, pretože znižuje znečistenie a zabezpečuje, že voda je recyklovaná.

 5. Flexibilita: Revérzna osmóza je vhodná pre rôzne aplikácie, vrátane čistenia vody na pitie, použitia vo farmaceutickom priemysle, v bazénoch a akváriách a pre priemyselné použitie. To znamená, že nezáleží na tom, aké sú vaše potreby čistenia vody, revérzna osmóza môže byť vhodným riešením.

 
 

Dodatočné parametre

Kategória: Príslušenstvo k reverzným osmózam
Rozmery: 7,5 cm x 2 cm
Hmotnosť: 100 g
Pripojenie: 1/4”

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: