Hlavica BNT 1650 1"

Kód: 000638
€165 €137,50 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Riadiaca hlavica BNT 1650 1" Simplex DF pre zmäkčovač vody.

Čo je to riadiaca hlavica pre zmäkčovač vody?

Riadiaca hlavica je elektromechanické zariadenie umiestnené na vrchole alebo boku zmäkčovača vody. Je to hlavný riadiaci a regulačný komponent, ktorý dohliada na procesy zmäkčovania vody.

Ako funguje riadiaca hlavica?

  1. Sledovanie prúdenia vody: Riadiaca hlavica neustále monitoruje prúdenie vody do zmäkčovača. Keď voda prúdi do zariadenia, senzory v hlavici analyzujú jej tok a objem.

  2. Regulácia regenerácie: Keď mäkké ionty výmenou nahradia tvrdé ionty vo zmäkčovači, postupne sa nasýtia a potrebujú regeneráciu. Riadiaca hlavica sleduje množstvo vody, ktoré prešlo cez zariadenie, a určuje, kedy je potrebná regenerácia.

  3. Iniciačný proces regenerácie: Keď riadiaca hlavica určí potrebu regenerácie, spustí tento proces. To zahŕňa oplach zmäkčovača solným roztokom alebo iným regeneračným médium, ktoré obnoví výmenné kapacity zmäkčovača.

  4. Signály a nastavenia: Riadiaca hlavica často umožňuje používateľovi nastavenie rôznych parametrov, ako je čas regenerácie, frekvencia regenerácií a dávkovanie regeneračnej soli. Tieto nastavenia umožňujú prispôsobiť zmäkčovač vody konkrétnym potrebám a kvalite miestnej vody.

  5. Indikácie a alarmy: Mnoho riadiacich hláv má displeje alebo indikátory, ktoré informujú používateľa o aktuálnom stave zariadenia, potrebe regenerácie a iných dôležitých informáciách. Taktiež môžu poskytovať varovania alebo alarmy v prípade problémov alebo porúch.

Celkovo riadiaca hlavica pre zmäkčovač vody zabezpečuje efektívne a spoľahlivé fungovanie tohto zariadenia, čo pomáha zlepšiť kvalitu vody v domácnosti alebo v komerčnom prostredí tým, že odstraňuje tvrdé ionty a znižuje tvorbu vodného kameňa.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: