Hlavica RXF63C3 / F7DAL 1"

Kód: 001190
€263,99 €219,99 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Riadiaca hlavica RXF63C3 / F7DAL 1" Simplex DF s bypassom pre zmäkčovač vody.

Čo je to riadiaca hlavica pre zmäkčovač vody?

Riadiaca hlavica je elektromechanické zariadenie umiestnené na vrchole alebo boku zmäkčovača vody. Je to hlavný riadiaci a regulačný komponent, ktorý dohliada na procesy zmäkčovania vody.

Ako funguje riadiaca hlavica?

  1. Sledovanie prúdenia vody: Riadiaca hlavica neustále monitoruje prúdenie vody do zmäkčovača. Keď voda prúdi do zariadenia, senzory v hlavici analyzujú jej tok a objem.

  2. Regulácia regenerácie: Keď mäkké ionty výmenou nahradia tvrdé ionty vo zmäkčovači, postupne sa nasýtia a potrebujú regeneráciu. Riadiaca hlavica sleduje množstvo vody, ktoré prešlo cez zariadenie, a určuje, kedy je potrebná regenerácia.

  3. Iniciačný proces regenerácie: Keď riadiaca hlavica určí potrebu regenerácie, spustí tento proces. To zahŕňa oplach zmäkčovača solným roztokom alebo iným regeneračným médium, ktoré obnoví výmenné kapacity zmäkčovača.

  4. Signály a nastavenia: Riadiaca hlavica často umožňuje používateľovi nastavenie rôznych parametrov, ako je čas regenerácie, frekvencia regenerácií a dávkovanie regeneračnej soli. Tieto nastavenia umožňujú prispôsobiť zmäkčovač vody konkrétnym potrebám a kvalite miestnej vody.

  5. Indikácie a alarmy: Mnoho riadiacich hláv má displeje alebo indikátory, ktoré informujú používateľa o aktuálnom stave zariadenia, potrebe regenerácie a iných dôležitých informáciách. Taktiež môžu poskytovať varovania alebo alarmy v prípade problémov alebo porúch.

Celkovo riadiaca hlavica pre zmäkčovač vody zabezpečuje efektívne a spoľahlivé fungovanie tohto zariadenia, čo pomáha zlepšiť kvalitu vody v domácnosti alebo v komerčnom prostredí tým, že odstraňuje tvrdé ionty a znižuje tvorbu vodného kameňa.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: