Molekulárna membrána pre AQUAtip® RS

Kód: 000538
€49,90 €41,58 bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Molekulárna membrána je kľúčovým tretím stupňom v trojstupňovej reverznej osmóze AQUAtip® RS, a zohráva kľúčovú úlohu pri vytváraní chutnej a čistej vody z akéhokoľvek zdroja. Tento extrémne jemný filter je podobný bunkovej stene a pracuje na princípe polopriepustnej membrány, ktorá umožňuje prechod iba najmenších molekúl vody s veľkosťou do 0,0001 mikronu.

Vďaka svojej účinnosti táto filtračná membrána odstráni až 97% kontaminácie vody, vrátane choroboplodných zárodkov, vírusov a baktérií. Časť vody je využitá na opláchnutie povrchu membrány, čo zabezpečuje jej neustále prečisťovanie a minimalizuje riziko zanesenia.

Pre lepšie porovnanie, ľudský vlas má veľkosť približne 100 mikrónov, najmenšie okom viditeľné častice majú veľkosť 50 mikrónov, najmenšie baktérie sú okolo 0,2 mikrónu a najmenšie vírusy sú okolo 0,002 mikrónu. Póry molekulárnej membrány však prepustia iba molekuly menšie ako 0,001 mikrónu, čím zabezpečujú účinné čistenie vody na molekulárnej úrovni.

Čo je to osmotická membrána ?

Osmotická membrána umožňuje prenikanie molekúl vody cez polopriepustnú prekážku. Tlak tlačí len vodu cez ňu, oddelí od nežiaducich látok. Filtrácia reverznej osmózy používa túto membránu na odstránenie až 98 % škodlivín z vody, vrátane nebezpečných látok. Pre lepšiu účinnosť sa pred ňou používajú mechanické filtre. Výsledkom je čistá filtrovaná voda, ktorá sa oddelí na čistú a odpadovú časť.

Ako dlho vydrží osmotická membrána ?

Membrána môže vydržať až 36 mesiacov, no to závisí od kvality vstupnej vody a množstva predfiltrácie. Na sledovanie stavu membrány je digitálne TDS metrov najlepším nástrojom. 

Prečo používať revérznu osmózu ? 

  1. Zdravie: Revérzna osmóza je schopná odstrániť nebezpečné kontaminanty, ako sú ťažké kovy, arzén a vírusy, ktoré by mohli byť prítomné vo vašej vode. Výsledkom je voda, ktorá je bezpečná na pitie a ktorá nemá žiadne nežiaduce zdravotné účinky.

  2. Kvalita vody: Voda získaná pomocou revérznej osmózy má vysokú kvalitu, pretože je čistená bez použitia chemických látok. Výsledkom je voda, ktorá je čistá a nemá žiadne nežiaduce zápachy alebo chute.

  3. Úspora nákladov: Aj keď môže byť počiatočná investícia do systému revérznej osmózy vyššia ako u iných spôsobov čistenia vody, v dlhodobom horizonte môže byť revérzna osmóza ekonomicky výhodnejšia. Táto metóda minimalizuje náklady na údržbu a tiež vám pomôže ušetriť peniaze na nákupe balených vôd.

  4. Ekologická voľba: Revérzna osmóza je ekologický spôsob čistenia vody, ktorý minimalizuje použitie chemikálií a redukuje množstvo odpadových vôd. To je dobré pre životné prostredie, pretože znižuje znečistenie a zabezpečuje, že voda je recyklovaná.

  5. Flexibilita: Revérzna osmóza je vhodná pre rôzne aplikácie, vrátane čistenia vody na pitie, použitia vo farmaceutickom priemysle, v bazénoch a akváriách a pre priemyselné použitie. To znamená, že nezáleží na tom, aké sú vaše potreby čistenia vody, revérzna osmóza môže byť vhodným riešením.

 
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: