Vreckový prístroj na meranie TDS AD201

Kód: 000593
€34,90 €29,08 bez DPH
Skladom (4 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Prenosný vreckový vodotesný merač TDS AD201 je špičkovým nástrojom pre profesionálne merania celkového množstva rozpustených látok (TDS) vo vode. Jeho kompaktný a prenosný dizajn ho robí ideálnym spoločníkom pre presné merania na rôznych miestach.

Kľúčové výhody tohto merača zahŕňajú:

Malé Rozmery a Nízka Hmotnosť: S kompaktnými rozmermi a nízkou hmotnosťou sa tento merač ľahko zmestí do vrecka alebo tašky, umožňujúc jednoduchú prenosnosť a pohodlné merania.

Automatická Teplotná Kompenzácia Meraní (ATC): Vďaka automatickej teplotnej kompenzácii sa merané hodnoty upravujú podľa aktuálnej teploty vody, zabezpečujúc tak vysokú presnosť meraní aj pri meniacich sa teplotách.

Ľahká Výmena Elektródy: Proces výmeny elektródy je rýchly a jednoduchý, čo prispieva k efektívnosti a pohodliu pri používaní tohto merača.

LCD Displej pre ľahké Odčítanie Nameraných Hodnôt: Integrovaný LCD displej zaručuje jasné a prehľadné čítanie nameraných hodnôt, čím uľahčuje interpretáciu meraní.

Indikátor Vybitia Batérie: Merač je vybavený indikátorom vybitia batérie, ktorý vás včas upozorní na potrebu výmeny batérie. To pomáha predchádzať neočakávaným prerušeniam meraní.

Merač TDS AD201 je spoľahlivým partnerom pre všetkých profesionálnych používateľov, ktorí potrebujú presné a spoľahlivé merania celkového množstva rozpustených látok vo vode. Jeho kompaktný dizajn a pokročilé funkcie zabezpečujú, že budete mať vždy dôveru v presnosť svojich meraní, nech ste kdekoľvek.

Obsah balenia

1x zariadenie TDS AD201, kalibračný roztok vo vrecúšku (1328 ppm, 20ml), 4x 1.5V AA batérie, manuál 

Ako fungujú metre na meranie vodivosti a teploty vody?

Metre určené na meranie vodivosti a teploty vody sú sofistikované elektronické zariadenia, ktoré kombinujú viacero technologických princípov, aby poskytovali presné a spoľahlivé merania vodivosti a teploty vodných riešení. Ich fungovanie sa opiera o niekoľko kľúčových komponentov a procesov:

Elektróda a Senzor Vodivosti: Tieto metre obsahujú elektródu, ktorá je potopená do meranej vody. Táto elektróda je schopná reagovať na množstvo rozpustených látok vo vode a meraním prúdu cez elektrolytický roztok vytvára elektrický signál, ktorý je následne prevedený na merateľnú hodnotu vodivosti.

Teplotný Senzor: Metre tiež obsahujú teplotný senzor, ktorý meria aktuálnu teplotu vody. Táto informácia je dôležitá, pretože vodivosť vody môže byť ovplyvnená teplotou, a preto je potrebné kompenzovať merané hodnoty na základe teploty, aby sa dosiahol presný výsledok.

Merač Signálu: Elektrický signál generovaný elektródou je zaznamenaný a analyzovaný elektronickým obvodom v metre. Tento obvod spracováva signál a prepočítava ho na merateľné jednotky vodivosti, ako sú mikrosiemens na centimeter (μS/cm) alebo iné jednotky závislé od modelu metra.

Teplotná Kompenzácia: Jedným z kľúčových faktorov presných meraní je teplotná kompenzácia. Keďže vodivosť vody sa mení s teplotou, metre sú vybavené teplotným senzorom a sofistikovaným algoritmom, ktorý automaticky koriguje namerané hodnoty na základe aktuálnej teploty vody.

Displej a Výstupy: Výsledné hodnoty vodivosti a teploty sú zobrazované na vstavanom displeji v metre. Okrem toho mnohé metre umožňujú prepojenie s počítačom alebo iným zariadením cez rôzne výstupy, čo umožňuje ukladanie a analýzu meraných dát.

Celkovo, metre na meranie vodivosti a teploty vody spojujú modernú elektroniku, senzory a matematické algoritmy, aby poskytovali užívateľom presné a dôležité informácie o kvalite vody vo všetkých rôznych prostrediach a aplikáciách.

Dodatočné parametre

Kategória: Merače a testery vody
Sonda: je meniteľná
Kompenzácia teploty: automatická;
TDS Faktor: 0,5 ppm
Kalibrácia: automatická; 1 stupňová, (1382 ppm)
Rozsah merania: TDS: od 0 po 1999 ppm
Presnosť: TDS: ±2% f.s.
Odchýlka: 1 ppm
Batéria: 4x 1.5V AA
Životnosť batérie: cca 150 hodín
Rozmery: 173 x 41 x 22 mm
Hmotnosť: cca 120g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: