Vreckový prístroj na meranie vodivosti AD203

Kód: 000595
€34,90 €29,08 bez DPH
Na objednávku (Do 4-6 týždňov u Vás doma) (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Prenosný vodotesný merač AD203 je vysoce profesionálním zariadením navrhnutým na meranie vodivosti vody.

Hlavné výhody tohto merače zahŕňajú:

Malé Rozmery a Nízka Hmotnosť: Vďaka svojim kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti je tento merač ľahko prenositeľný a pohodlný na manipuláciu.

Automatická Teplotná Kompenzácia Meraní (ATC): Jeho inteligentná funkcia automatickej teplotnej kompenzácie zabezpečuje, že merané hodnoty sú automaticky korigované podľa aktuálnej teploty vody. To zaručuje vysokú presnosť meraní aj v meniacich sa podmienkach.

Ľahká Výmena Elektródy: Jednoduchý proces výmeny elektródy prispieva k celkovému pohodliu pri používaní tohto merača.

LCD Displej pre ľahké Odčítanie Nameraných Hodnôt: Integrovaný LCD displej umožňuje jednoduché a prehľadné čítanie nameraných hodnôt. To usnadňuje celý proces merania.

Indikátor Vybitia Batérie: Vstavaný indikátor vybitia batérie včas upozorní na potrebu výmeny batérie, čím sa minimalizujú možné prerušenia merania.

Celkovo je merač AD203 skvelým nástrojom na presné meranie vodivosti vody. Jeho kombinácia kompaktného dizajnu, inteligentných funkcií a spoľahlivých výsledkov ho robí neoceniteľným pre profesionálnych používateľov, ktorí potrebujú spoľahlivo meranie vodivosti pre svoje odborné účely.

Obsah balenia

1x zariadenie AD203, , kalibračný roztok vo vrecúšku (14,13 µS/cm, 20ml), 4x 1.5V AA batérie, manuál 

Ako fungujú metre na meranie vodivosti a teploty vody?

Metre určené na meranie vodivosti a teploty vody sú sofistikované elektronické zariadenia, ktoré kombinujú viacero technologických princípov, aby poskytovali presné a spoľahlivé merania vodivosti a teploty vodných riešení. Ich fungovanie sa opiera o niekoľko kľúčových komponentov a procesov:

Elektróda a Senzor Vodivosti: Tieto metre obsahujú elektródu, ktorá je potopená do meranej vody. Táto elektróda je schopná reagovať na množstvo rozpustených látok vo vode a meraním prúdu cez elektrolytický roztok vytvára elektrický signál, ktorý je následne prevedený na merateľnú hodnotu vodivosti.

Teplotný Senzor: Metre tiež obsahujú teplotný senzor, ktorý meria aktuálnu teplotu vody. Táto informácia je dôležitá, pretože vodivosť vody môže byť ovplyvnená teplotou, a preto je potrebné kompenzovať merané hodnoty na základe teploty, aby sa dosiahol presný výsledok.

Merač Signálu: Elektrický signál generovaný elektródou je zaznamenaný a analyzovaný elektronickým obvodom v metre. Tento obvod spracováva signál a prepočítava ho na merateľné jednotky vodivosti, ako sú mikrosiemens na centimeter (μS/cm) alebo iné jednotky závislé od modelu metra.

Teplotná Kompenzácia: Jedným z kľúčových faktorov presných meraní je teplotná kompenzácia. Keďže vodivosť vody sa mení s teplotou, metre sú vybavené teplotným senzorom a sofistikovaným algoritmom, ktorý automaticky koriguje namerané hodnoty na základe aktuálnej teploty vody.

Displej a Výstupy: Výsledné hodnoty vodivosti a teploty sú zobrazované na vstavanom displeji v metre. Okrem toho mnohé metre umožňujú prepojenie s počítačom alebo iným zariadením cez rôzne výstupy, čo umožňuje ukladanie a analýzu meraných dát.

Celkovo, metre na meranie vodivosti a teploty vody spojujú modernú elektroniku, senzory a matematické algoritmy, aby poskytovali užívateľom presné a dôležité informácie o kvalite vody vo všetkých rôznych prostrediach a aplikáciách.

Dodatočné parametre

Kategória: Merače a testery vody
Sonda: meniteľná
Kalibrácia: jednostupňová, automatická
Rozsah merania:: EC - od 0 po 1999 μS/cm
Presnosť merania: ±2% full scale
Odchýlka: 1 μS/cm
Teplot. Kompenzácia: automatická
Batéria: 4x 1.5V AA
Životnosť batérie: cca 150h
Rozmery: 173 x 41 x 22 mm
Hmotnosť: cca 120g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: