Multifunkčný filter na vodu AQUAtip® TRIO

Kód: 0200342 0200341 0200328 0200355 Zvoľte variant
€99,90 €83,25 bez DPH
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Variant

Detailné informácie

Podrobný popis

Multifunkčný vodný filter AQUAtip TRIO poskytuje komplexné riešenie pre viacero problémov súvisiacich s filtrovaním vody. 

Vďaka dvojici mechanických filtračných vložiek je schopný odstrániť nežiaduce znečistenia a sedimenty vo vode. Taktiež obsahuje aktívne uhlie, ktoré absorbuje nepríjemné zápachy a odstraňuje chlór. 

Táto trojstupňová filtrácia výrazne zlepšuje celkovú kvalitu vody, čím odstraňuje nečistoty (napríklad piesok, hrdzu, kal a štrk), chlór a prináša vode príjemnejšiu vôňu a chuť.

Multifunčkný filter je navrhnutý najmä pre obecné vody, kde dokonale očisťuje vodu a chráni ostatné zariadenia a úpravne vody pred poškodením. 

Výhody TRIO filtra

  • priehľadný obal, vďaka ktorému ľahko vidíte úroveň znečistenia filtračnej vložky
  • široká kompatibilita so všetkými filtračnými vložkami veľkosti 10 palcov
  • filter je výborne tesnený
  • filter je dodávaný v kompletnej sade (držiak, kľúč, telo filtra, 3 filtračné vložky, redukcia na potrubie)
  • 4 možnosti pripojenia: 1/2", 3/4", 1" ,1/4"

Kde sa TRIO filter používa ?

Filter je určený na použitie na studenú vodu v domovskom vodovodnom potrubí a je možné ho tiež umiestniť pod kuchynský drez. Jeho obal je navrhnutý v modernom dizajne a je vyrobený z kvalitných plastov s vysokou tvrdosťou. Filter je schopný pracovať s prevádzkovým tlakom až do 8 barov.

Pri inštalácii odporúčame umiestniť uzatvárací ventil pred vstupom do filtra, čo uľahčí výmenu filtračných vložiek. Tento ventil umožňuje jednoduché odstavenie prívodu vody a umožňuje rýchlu výmenu vložiek bez potreby vypúšťania celej vodovodnej sústavy.

Vodný filter TRIO je dodávaný ako kompletná sada, ktorá obsahuje 3 filtre, kľúč, konzolu na uchytenie, 2 mechanické filtračné vložky s rôznou priepustnosťou, uhlíkovú filtračnú vložku a redukciu pre pripojenie podľa vášho výberu. Máte možnosť si vybrať medzi variantmi pripojenia: 1/2", 3/4" a 1". 

Filtračné vložky v sade 

Uhlíková filtračná vložka je zameraná na odstraňovanie chlóru a organických zlúčenín z vody. Aktívny uhlík v tejto vložke má schopnosť absorbovať a zviazať tieto látky, čo vedie k vylepšeniu chuti, vône a celkovej kvality vody. Uhlíková vložka je efektívna pri eliminácii nepríjemných chlórových zápachov a chuťových vlastností vody. Okrem toho môže tiež zachytiť niektoré organické látky, pesticídy a ďalšie nečistoty.

Mechanická filtračná vložka je navrhnutá na odstránenie mechanických nečistôt z vody, ako sú piesok, štrk, hrdza, hlina, vlasy a podobne. Vložka obsahuje jemné filtračné médium, ktoré zadržiava tieto nečistoty a bráni ich prenikaniu do pitnej vody. Jej hlavnou úlohou je zachytiť a zadržať pevné častice a sedimenty, čím prispieva k zlepšeniu vizuálnej čistoty vody a zabraňuje upchatiu ďalších komponentov filtra.

Čo sú to multifunkčné vodné filtre

Multifunkčné filtre na vodu sú zariadenia, ktoré slúžia na úpravu a čistenie vody z rôznych znečisťujúcich látok. Tieto filtre sú dostupné v rôznych variantoch a umožňujú prispôsobenie sa individuálnym potrebám používateľov. Ich účinnosť spočíva vo viacstupňovej filtrácii, pričom do jednotlivých filtračných stupňov sa dávajú filtračné vložky, ktoré sú vybrané na základe konkrétnej potreby. 

Každá filtračná vložka je navrhnutá na odstránenie špecifických nečistôt a zlepšenie kvality vody. Výber konkrétnych filtračných vložiek závisí od individuálnych potrieb používateľa a zloženia vody, ktorú chcú čistiť. Používanie multifunkčných filtrov na vodu s možnosťou výmeny filtračných vložiek umožňuje prispôsobiť filtračný systém presne podľa potreby.

Aké sú výhody multifunkčných filtrov na vodu ?

  1. Odstránenie nečistôt: Multifunkčné filtre na vodu účinne odstraňujú rôzne druhy nečistôt, ako sú sedimenty, piesok, hliny, chlór, chemikálie, ťažké kovy, organické látky a mikroorganizmy. To zlepšuje kvalitu vody a zabraňuje možným zdravotným rizikám.

  2. Zlepšenie chuti a vône vody: Použitie uhlíkového filtra v multifunkčných filtroch pomáha eliminovať nepríjemné chute a vône spojené s chemikáliami a inými nečistotami vo vode.

  3. Ochrana zdravia: Filtrácia vody môže pomôcť chrániť zdravie tým, že eliminuje potenciálne škodlivé látky, ako sú baktérie, vírusy a parazity.

  4. Pohodlná inštalácia a údržba: Multifunkčné filtre na vodu sú zvyčajne navrhnuté tak, aby boli ľahko inštalovateľné a udržiavané. Mnoho filtrov má jednoduché systémy výmeny filtrov, čo znamená, že ich výmena je rýchla a jednoduchá.

  5. Dlhá životnosť: Tieto filtre majú zvyčajne dlhú životnosť, čo znamená, že poskytujú dlhodobú ochranu vody s minimálnymi nákladmi na údržbu.

Multifunkčné filtre na vodu sú ideálne pre domáce použitie, výrobné závody, kancelárie alebo iné miesta, kde je kvalita vody dôležitá. Ich schopnosť odstraňovať rôzne znečisťujúce látky a zlepšiť chuť a vôňu vody poskytuje čistú a bezpečnú vodu pre všetkých užívateľov.

Dodatočné parametre

Kategória: Multifunkčné vodné filtre
Rozmery zariadenia (Výška, Šírka, Hĺbka): 32x 12 cm (x3)
Hmotnosť zariadenia: 2,7 kg
Priemerný prietok: v závislosti od znečistenia
Pracovný tlak: 4,0 – 6,0 bar
Maximálny pracovný tlak: do 8 bar
Pracovná teplota: 2 – 45 ℃ (filtrovaná voda max. do 23 °C)
Pripojenie: 1/2", 3/4" alebo 1"
Veľkosť filtračných pórov: 1 µ, 5 µ, 20 µ

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: