Potrubný filter Aquafilter BigBlue 10" - 5/4"

Kód: 001341
€59,90 €49,92 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Potrubný filter od renomovaného amerického výrobcu Aquafilter je ideálnym riešením pre vašu vodnú filtráciu. Tento filter je dodávaný ako sada, ktorá obsahuje kľúč na telo filtra a konzolu na jednoduché uchytenie.

Potrubné filtre sa najčastejšie využívajú ako predfiltre pred zmäkčovacími zariadeniami, aby chránili zmäkčovač pred mechanickými nečistotami, ktoré by mohli poškodiť jeho fungovanie. Avšak tento filter môže byť použitý aj samostatne a je tiež možné ho využiť na uhlíkovú filtráciu, čím odstráni chlór a jeho zlúčeniny, pesticídy a niektoré ťažké kovy. Okrem toho prispieva k zlepšeniu chuti a vône vody. Filtrácia je teda veľmi všestranná.

Tieto filtre sú navrhnuté tak, aby vydržali vysoký tlak, a je možné ich vybaviť dvoma barometrami, ktoré umožňujú monitorovať znečistenie filtračnej vložky. Barometre je potrebné zakúpiť samostatne.

Hlavné výhody tohto potrubného filtra zahŕňajú:

 • Vysoký konštantný prietok vody.
 • Nízke tlakové straty, čo zaručuje účinnú filtráciu.
 • Masívna konštrukcia, ktorá zabezpečuje dlhú životnosť a spoľahlivosť filtra.
 • Medzinárodné certifikáty, ako sú NSF a WRAS, ktoré svedčia o vysokých štandardoch kvality.
 • Jednoduchá inštalácia a prevádzka, čo vám uľahčuje používanie filtra.
 • Filtrácia je vykonávaná v Európskej únii s použitím najkvalitnejších materiálov.
 • Filter je vhodný aj pre potravinársky priemysel, kde je vysoká dôležitosť hygieny a kvality vody.

Filter BigBlue je kompatibilný iba s filtračnými vložkami veľkosti 10" typu BigBlue

Čo sú to multifunkčné vodné filtre

Multifunkčné filtre na vodu sú zariadenia, ktoré slúžia na úpravu a čistenie vody z rôznych znečisťujúcich látok. Tieto filtre sú dostupné v rôznych variantoch a umožňujú prispôsobenie sa individuálnym potrebám používateľov. Ich účinnosť spočíva vo viacstupňovej filtrácii, pričom do jednotlivých filtračných stupňov sa dávajú filtračné vložky, ktoré sú vybrané na základe konkrétnej potreby. 

Každá filtračná vložka je navrhnutá na odstránenie špecifických nečistôt a zlepšenie kvality vody. Výber konkrétnych filtračných vložiek závisí od individuálnych potrieb používateľa a zloženia vody, ktorú chcú čistiť. Používanie multifunkčných filtrov na vodu s možnosťou výmeny filtračných vložiek umožňuje prispôsobiť filtračný systém presne podľa potreby.

Aké sú výhody multifunkčných filtrov na vodu ?

 1. Odstránenie nečistôt: Multifunkčné filtre na vodu účinne odstraňujú rôzne druhy nečistôt, ako sú sedimenty, piesok, hliny, chlór, chemikálie, ťažké kovy, organické látky a mikroorganizmy. To zlepšuje kvalitu vody a zabraňuje možným zdravotným rizikám.

 2. Zlepšenie chuti a vône vody: Použitie uhlíkového filtra v multifunkčných filtroch pomáha eliminovať nepríjemné chute a vône spojené s chemikáliami a inými nečistotami vo vode.

 3. Ochrana zdravia: Filtrácia vody môže pomôcť chrániť zdravie tým, že eliminuje potenciálne škodlivé látky, ako sú baktérie, vírusy a parazity.

 4. Pohodlná inštalácia a údržba: Multifunkčné filtre na vodu sú zvyčajne navrhnuté tak, aby boli ľahko inštalovateľné a udržiavané. Mnoho filtrov má jednoduché systémy výmeny filtrov, čo znamená, že ich výmena je rýchla a jednoduchá.

 5. Dlhá životnosť: Tieto filtre majú zvyčajne dlhú životnosť, čo znamená, že poskytujú dlhodobú ochranu vody s minimálnymi nákladmi na údržbu.

Multifunkčné filtre na vodu sú ideálne pre domáce použitie, výrobné závody, kancelárie alebo iné miesta, kde je kvalita vody dôležitá. Ich schopnosť odstraňovať rôzne znečisťujúce látky a zlepšiť chuť a vôňu vody poskytuje čistú a bezpečnú vodu pre všetkých užívateľov. 

Dodatočné parametre

Kategória: Multifunkčné vodné filtre
Rozmery prístroja (Výška x Priemer): 35x18 cm
Hmotnosť prístroja: 2,4 kg
Pracovný tlak: 4-6 bar
Maximálny pracovný tlak: až do 38 barov!
Pracovná teplota: 2-45 °C
Pripojenie: 5/4"
Veľkosť filtračnej vložky: 1, 5, 20 mikrón

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: