Potrubný filter s ventilom Aquafilter® 10"

Kód: 001529
€29,90 €24,92 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Filter na vodu s výpustným ventilom od výrobcu Aquafilter® predstavuje spojenie overenej kvality a účinnej technológie, ktoré je zohľadnené vo výslednom produkte. Jeho konštrukcia je založená na pevných materiáloch, čo mu umožňuje odolávať tlakovým nárazom až do hodnoty 10 barov. Tento parameter predčí bežné potrubné filtre, ktoré sú schopné pracovať iba pri tlaku do 6 barov. 

Celý filter sa skladá z tela filtra s veľkosťou 10", do ktorého je umiestnená filtračná vložka. Okrem toho obsahuje aj hlavu filtra s mosadzným pripojením o veľkosti 1" a dva tesniace O-krúžky, ktoré zabezpečujú maximálne tesnenie. 

Jednou z výhod tohto filtru je prítomnosť vypúšťacieho ventilu, ktorý umožňuje odstrániť vzduchové bubliny a vyprázdniť nahromadené nečistoty. Potrubný filter je kompatibilný s preplachovacími vložkami Aquafilter, ktoré je potrebné zakúpiť spolu s filtrom. 

Potrubný filter s ventilom Aquafilter® 10

Potrubný filter s ventilom

  • Odstraňuje hlinu, piesok, hrdzu, íl
  • Odstraňuje ďalšie mechanické nečistoty s rozmerom do 50 mikrónov
  • Maximálny tlak až do 10 barov
  • Vypúšťací ventil na odvzdušnenie a vypustenie nečistôt

Filtračná vložka

Súčasťou balenia nie je filtračná vložka, ktorú si musíte dokúpiť. Preplachovacia filtračná vložka je ekonomicky výhodnejšia, pretože po jej zanesení ju stačí len vyčistiť a môžete ju opätovne používať. Zatiaľ čo pri jednorazových vložkách je nevyhnutné kúpiť novú, takže ide aj o ekologickejšiu variantu. Táto vložka účinne odstraňuje mechanické nečistoty z vody, ako sú piesok, bahno a ďalšie nerozpustené častice, s veľkosťou až 50 mikrónov

Môžete ju ľahko vyčistiť pomocou vypúšťacieho ventilu vo filtračnom zariadení alebo ju môžete vybrať a opláchnuť pod sprchou. Tieto vložky majú široké uplatnenie vo všetkých oblastiach filtračného procesu. Poskytujú ochranu drahším častiam filtračného systému a zabezpečujú ochranu aj pre sanitárne zariadenia, bojlery, umývačky riadu, práčky a podobne.

Potrubný filter s ventilom Aquafilter® 10

Preplachovacia filtračná vložka

  • Odstráni z vody všetky nežiadúce sedimenty do 50 mikrónov (piesok, hlina, hrdza, ...)
  • Ekologickejší variant ako jednorazová vložka
  • Možnosť viacnásobného použitia

Montáž filtra a výmena filtračnej vložky

Potrubný filter na vodu sa väčšinou inštaluje na hlavný prívod vody, ale môže byť tiež samostatne nainštalovaný pred domáce spotrebiče, aby poskytoval ochranu pred mechanickými nečistotami z potrubí alebo studne. 

Priehľadné telo filtra umožňuje jednoduchú kontrolu stupňa znečistenia filtračnej vložky, čo vám pomôže určiť správny čas na jej vyčistenie. Dá sa to taktiež zistiť podľa zníženého prietoku vody. 

V priemere je odporúčané vyčistiť vložku každých 6-12 mesiacov, v závislosti od kvality vody a množstva spotrebovanej vody. 

Dodatočné parametre

Kategória: Uhlikové vodné filtre
Rozmery: 122 x 388 mm
Veľkosť pripojenia: 1"
Materiál pripojenia: mosadz
Pracovná teplota: 2 - 45° C
Operatívny tlak: 6 bar
Maximálny tlak: 10 bar

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: