Práčkový filter Aquatip®

Kód: 000104
€9,90 €8,25 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Praktický práčkový filter s filtračnou zmesou siliphos je jednoduchý a účinný spôsob, ako ochrániť vašu práčku pred tvorbou vodného kameňa. Stačí ho jednoducho pripojiť k vodovodnému prívodu veľkosťou 3/4" pred práčkou.

Filtračná zmes siliphos v jeho vnútri je zodpovedná za neutralizáciu tvrdej vody a elimináciu vodného kameňa.

Čo je to filtračná zmes Siliphos ?

Komplexná zmes polyfosfátov a silikátov. Táto zmes je schopná účinne zachytávať vápenaté a hoľnaté ióny vo vode a tým zabrániť tvorbe vodného kameňa. Siliphos vytvára vrstvu, ktorá obklopuje vápenaté ióny a spája ich do nerozpustných častíc, čím bráni ich usadzovaniu sa na povrchu rúr a vybavenia práčky. To znamená, že voda, ktorá prechádza cez filtráciu so zmesou siliphos, je mäkšia a čistejšia, čo zabezpečuje optimálny výkon a životnosť vášho spotrebiča.

Čo sú to práčkové filtre ?

Práčkové filtre sú zariadenia navrhnuté na čistenie a filtrovanie vody, ktorá vstupuje do práčky. Ich hlavným cieľom je odstrániť nečistoty, sedimenty, chemikálie a iné znečisťujúce látky, ktoré sa nachádzajú v miestnej vodovodnej sieti. Tieto filtre pomáhajú zlepšiť kvalitu vody, čo má pozitívny vplyv na fungovanie práčky a tiež na kvalitu a životnosť vašich odevov a ďalších textílií. 

Ako fungujú práčkové filtre? 

Práčkové filtre používajú rôzne druhy filtrácie, vrátane sedimentačných filtrov, aktívneho uhlia a iných absorpčných médií. Voda prechádza cez tieto filtračné média, kde nečistoty a nežiaduce látky zostávajú zachytené, zatiaľ čo čistá voda prechádza do práčky. 

Práčkové filtre
Zlepšená kvalita vody
Práčkové filtre
Ochrana práčky
Práčkové filtre
Ochrana textílie

Ako často musím meniť práčkový filter?

Frekvencia výmeny závisí od miestnej kvality vody a typu filtračného systému. Odporúča sa vymeniť filter približne každých 3 až 6 mesiacov, alebo skontrolujte návod od výrobcu filtra na konkrétnu odporúčanú dobu. 

Ako sa inštaluje práčkový filter?

Inštalácia práčkového filtra zvyčajne nevyžaduje špeciálne nástroje. Filtráčny systém je jednoducho pripojený k vodovodnému prívodu na vstupe práčky. 

Môžem použiť práčkový filter s ľubovoľným typom práčky?

Áno, väčšina práčkových filtrov je navrhnutá tak, aby bola kompatibilná s rôznymi typmi práčok a je ľahko prispôsobiteľná pre väčšinu bežných modelov. 

Aké nečistoty a látky odstraňuje práčkový filter?

Práčkové filtre môžu odstraňovať sedimenty, piesok, chlór, ťažké kovy a ďalšie nečistoty, ktoré sa nachádzajú v miestnej vodovodnej sieti. 

Dodatočné parametre

Kategória: Práčkové filtre
Živostnosť filtra: raz za niekoľko mesiacov (závisí od celkovej tvrdosti vody).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nevypĺňajte toto pole:
L Avatar autora tvrdost vody 10.1.2023 00:32
ak máme tvrdu vodu (dost) ako casto je potrebne menit filter?
Odpovedať
Avatar autora tvrdost vody 10.1.2023 07:39
Dobrý deň, meniť filter odporúčame, keď sa minú guličky. Pri veľkej tvrdosti vody, ako spomínate, doporučujeme zmäkčovač na báze katexu, ktorý odstráni tvrdosť vody aj na 0. Ďakujeme.