Práčkový filter Ecozon 200

Kód: 000417
€39,90 €33,25 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Práčkový filter ECOZON 200 je skvelým riešením na prevenciu tvorby vodného kameňa na práčke a ďalších domácich zariadeniach. Jeho hlavnou úlohou je predĺžiť životnosť týchto spotrebičov a zabezpečiť ich spoľahlivý chod.

Kryt filtra je vyrobený z vysokokvalitného plastu, ktorý spĺňa európske normy a zaručuje bezpečné použitie v domácnosti bez negatívneho vplyvu na zdravie. Tento praktický filtračný systém vám poskytuje pohodlné a efektívne riešenie ochrany vášho domova pred tvrdou vodou a jej nežiaducimi účinkami.

Filtračná zmes ECOZON 200

Filtračný materiál efektívne zabraňuje tvorbe vodného kameňa v práčke a umývačke riadu. Jeho zloženie neobsahuje fosforečnany ani polyfosfáty, čo znamená ekologický prístup k zachovaniu čistoty vody.
Filtračný materiál, získaný z priemyselnej iónovýmennej živice, je upravený polymérmi a antibakteriálnymi činidlami. Tieto látky uvoľňujú nepatrné množstvo bezpečných látok do vody, ktoré bránia tvorbe vápnika a horčíka, teda tvorbe vodného kameňa.

Toto riešenie je neškodné pre ľudské zdravie i pre spotrebiče.

Filtrovaná voda je chránená po dobu 6 mesiacov (cca 20 000 litrov) pred nežiaducimi minerálmi. Po tejto dobe je potrebné nahradiť filtračnú náplň za novú.

Obsah balenia

Okrem práčkového filtra ECOZON 200 je súčasťou balenia aj kľúč na filtračný obal, čo zjednodušuje a uľahčuje proces výmeny filtračnej náplne. Tento praktický doplnok umožňuje jednoduché a bezproblémové údržbu vášho filtra.

Čo sú to práčkové filtre ?

Práčkové filtre sú zariadenia navrhnuté na čistenie a filtrovanie vody, ktorá vstupuje do práčky. Ich hlavným cieľom je odstrániť nečistoty, sedimenty, chemikálie a iné znečisťujúce látky, ktoré sa nachádzajú v miestnej vodovodnej sieti. Tieto filtre pomáhajú zlepšiť kvalitu vody, čo má pozitívny vplyv na fungovanie práčky a tiež na kvalitu a životnosť vašich odevov a ďalších textílií. 

Ako fungujú práčkové filtre? 

Práčkové filtre používajú rôzne druhy filtrácie, vrátane sedimentačných filtrov, aktívneho uhlia a iných absorpčných médií. Voda prechádza cez tieto filtračné média, kde nečistoty a nežiaduce látky zostávajú zachytené, zatiaľ čo čistá voda prechádza do práčky. 

Práčkové filtre
Zlepšená kvalita vody
Práčkové filtre
Ochrana práčky
Práčkové filtre
Ochrana textílie

Ako často musím meniť práčkový filter?

Frekvencia výmeny závisí od miestnej kvality vody a typu filtračného systému. Odporúča sa vymeniť filter približne každých 3 až 6 mesiacov, alebo skontrolujte návod od výrobcu filtra na konkrétnu odporúčanú dobu. 

Ako sa inštaluje práčkový filter?

Inštalácia práčkového filtra zvyčajne nevyžaduje špeciálne nástroje. Filtráčny systém je jednoducho pripojený k vodovodnému prívodu na vstupe práčky. 

Môžem použiť práčkový filter s ľubovoľným typom práčky?

Áno, väčšina práčkových filtrov je navrhnutá tak, aby bola kompatibilná s rôznymi typmi práčok a je ľahko prispôsobiteľná pre väčšinu bežných modelov. 

Aké nečistoty a látky odstraňuje práčkový filter?

Práčkové filtre môžu odstraňovať sedimenty, piesok, chlór, ťažké kovy a ďalšie nečistoty, ktoré sa nachádzajú v miestnej vodovodnej sieti. 

Dodatočné parametre

Kategória: Práčkové filtre
Živostnosť filtra: 6 mesiacov alebo 20 000 litrov
Pripojenie: 1/2"
Maximálna teplota vody v spotrebiči: 105°C
Maximálna teplota filtrovanej vody: 30°C
Prevádzkový tlak: 3 - 6 bar

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: