Priemyselná reverzná osmóza AQUAtip® 12000

Kód: 200228
€0 €0 bez DPH
Na vyžiadanie
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Priemyselná revérzna osmóza (RO) je proces čistenia vody, ktorý je špeciálne navrhnutý na odstránenie vysokých koncentrácií solí a ďalších nečistôt z vody v priemyselných aplikáciách. Tento proces využíva RO membránu, ktorá funguje ako preháňač a separuje rozpustené soli a iné nečistoty od vody.

Priemyselná revérzna osmóza sa používa v mnohých odvetviach priemyslu, vrátane potravinárskeho, farmaceutického, chemického a energetického priemyslu, kde je potrebná čistá voda na rôzne účely.

V priemyselnej revérznej osmóze je dôležité, aby bola voda prísne kontrolovaná a monitorovaná, pretože prítomnosť aj malých množstiev nečistôt môže byť škodlivá pre výrobu. RO systémy sú preto navrhnuté tak, aby umožnili úpravu rôznych parametrov, ako sú rýchlosť prietoku, tlak a zloženie RO membrány, aby sa dosiahla požadovaná kvalita a množstvo vody.

Priemyselná revérzna osmóza má niekoľko výhod pre priemyselné aplikácie, vrátane zlepšenia efektivity a produktivity výroby, zníženia nákladov na vodu a minimalizácie odpadu a znečistenia.

Aký je rozdiel medzi priemyselnou RO a klasickou RO v malých zariadeniach pre domácnosti ?

Hlavným rozdielom je ich veľkosť, výkon a kapacita. Priemyselné RO systémy sú väčšie, výkonnejšie a schopné spracovať oveľa väčšie množstvo vody ako klasické RO zariadenia pre domácnosti.

Priemyselné RO systémy sú tiež navrhnuté pre špecifické aplikácie a zvyčajne sa používajú v priemysle na čistenie veľkého množstva vody, zatiaľ čo klasické RO zariadenia sú určené pre čistenie vody v domácnostiach.

Ďalším rozdielom je aj v použitých materiáloch a technológii. Priemyselné RO systémy sú zvyčajne vyrobené z vyššej kvality materiálov, aby vydržali náročné podmienky v priemyselných prostrediach a aby mohli pracovať na vyššom výkone. Zariadenia pre domácnosti sú zvyčajne menšie a používajú jednoduchšiu technológiu, ktorá je dostupná pre bežné spotrebiteľské použitie.

Okrem toho, priemyselné RO systémy majú aj sofistikovanejšie funkcie a možnosti prispôsobenia, ktoré umožňujú presnejšie riadenie procesu čistenia vody.

Vzhľadom na tieto rozdiely sú náklady na priemyselné RO systémy oveľa vyššie ako náklady na klasické RO zariadenia pre domácnosti, avšak aj ich kapacita a výkon je oveľa väčší a schopnosť čistiť veľké množstvá vody zvyšuje efektivitu a produktivitu v priemysle.

Ako funguje revérzna osmóza ?

Revérzna osmóza (RO) je proces čistenia vody, ktorý využíva priepustné membrány na odstránenie nečistôt a kontaminantov z vody. Proces reverznej osmózy funguje podľa nasledujúceho postupu:

 1. Voda je nútená cez priepustnú membránu s pomocou vysokého tlaku, ktorý je väčší ako osmotický tlak vody. Tento tlak musí byť dostatočne vysoký na prekonanie odporu vody a na prekonanie tlaku proti osmóze.

 2. Priepustná membrána má veľmi jemnú štruktúru a umožňuje prechod len molekúl vody. Tým sa umožňuje, aby voda prešla cez membránu, zatiaľ čo väčšie molekuly a kontaminanty zostávajú zadržané na strane vody s vyššou koncentráciou nečistôt.

 3. Po prechode vody cez membránu sa zbaví väčšiny nečistôt a kontaminantov, ktoré zostanú zadržané na druhej strane membrány. Táto strana sa nazýva odpadová strana a voda na tejto strane obsahuje vysokú koncentráciu nečistôt a solí.

 4. Čistá voda, ktorá prešla cez membránu, sa zhromažďuje na druhej strane membrány, kde sa môže použiť na rôzne účely, napríklad na pitie alebo na priemyselné účely.

 5. Naopak, voda na odpadovej strane sa vyhadzuje alebo môže byť opäť spracovaná v procese RO.

Revérzna osmóza je účinná metóda na odstraňovanie nečistôt a kontaminantov z vody a umožňuje získať vodu vysokého kvalitu.

Výhody

 • Účinné odstraňovanie kontaminantov
 • Kvalita vody
 • Jednoduchá údržba
 • Úspora nákladov
 • Ekologická voľba
 • Flexibilita
 

Prečo používať revérznu osmózu ? 

Existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste mohli zvážiť použitie revérznej osmózy na čistenie vody:

 1. Zdravie: Revérzna osmóza je schopná odstrániť nebezpečné kontaminanty, ako sú ťažké kovy, arzén a vírusy, ktoré by mohli byť prítomné vo vašej vode. Výsledkom je voda, ktorá je bezpečná na pitie a ktorá nemá žiadne nežiaduce zdravotné účinky.

 2. Kvalita vody: Voda získaná pomocou revérznej osmózy má vysokú kvalitu, pretože je čistená bez použitia chemických látok. Výsledkom je voda, ktorá je čistá a nemá žiadne nežiaduce zápachy alebo chute.

 3. Úspora nákladov: Aj keď môže byť počiatočná investícia do systému revérznej osmózy vyššia ako u iných spôsobov čistenia vody, v dlhodobom horizonte môže byť revérzna osmóza ekonomicky výhodnejšia. Táto metóda minimalizuje náklady na údržbu a tiež vám pomôže ušetriť peniaze na nákupe balených vôd.

 4. Ekologická voľba: Revérzna osmóza je ekologický spôsob čistenia vody, ktorý minimalizuje použitie chemikálií a redukuje množstvo odpadových vôd. To je dobré pre životné prostredie, pretože znižuje znečistenie a zabezpečuje, že voda je recyklovaná.

 5. Flexibilita: Revérzna osmóza je vhodná pre rôzne aplikácie, vrátane čistenia vody na pitie, použitia vo farmaceutickom priemysle, v bazénoch a akváriách a pre priemyselné použitie. To znamená, že nezáleží na tom, aké sú vaše potreby čistenia vody, revérzna osmóza môže byť vhodným riešením.

Vzhľadom na tieto výhody a dôležitosť pitnej vody pre vaše zdravie by používanie revérznej osmózy mohlo byť dobrým rozhodnutím.

Benefity revérznej osmózy

Vysoká účinnosť čistenia vody 

Reverzná osmóza je účinný proces čistenia vody, ktorý umožňuje odstrániť 99% nečistôt, vrátane solí, baktérií, vírusov, ťažkých kovov a iných kontaminantov z vody. Voda získaná z reverznej osmózy je čistá a bezpečná na pitie. 

Jednoduchá údržba 

Údržba systému reverznej osmózy je jednoduchá a zahŕňa len pravidelné čistenie membrán a filtračných jednotiek. Vzhľadom k tomu, že systém má málo pohyblivých častí, je riziko poruchy a potreby opravy minimálne. 

Nízke náklady na prevádzku

Revérzna osmóza je lacná metóda čistenia vody v porovnaní s inými technológiami, ako je destilácia alebo ionizácia. Náklady na prevádzku a údržbu sú nízke, pretože proces nevyžaduje pravidelnú výmenu filtračných médií. 

Žiadne chemikálie 

Pri použití reverznej osmózy sa nevyžaduje žiadne použitie chemikálií, ako sú napríklad chlór alebo flóru. Toto je dôležité, pretože mnoho chemikálií, ktoré sa používajú na čistenie vody, môže byť nebezpečné pre ľudské zdravie. 

Flexibilita 

Revérzna osmóza môže byť použitá na čistenie vody z rôznych zdrojov, vrátane sladkej a slanej vody. To znamená, že je vhodná pre použitie v rôznych odvetviach, vrátane priemyslu, zdravotníctva, potravinárstva a v domácnostiach. 

Ekologický proces 

Proces reverznej osmózy je ekologický, pretože nevytvára žiadne odpadové látky. Všetky kontaminanty a nečistoty sú zachytené membránou a získaná voda môže byť znovu použitá, čo vedie k zníženiu množstva odpadových vôd. 

 

Špecifikácia:
Prietoková kapacita: 12 m3/h 1
Membránové prvky:
12x Dow Filmtec™ XLE-440
Elektrické pripojenie: 400 V 50 Hz
výkon čerpadla: 11 kW
vstupný tlak vody: 2-4 bar
pracovný tlak: 7-10 bar
max. tlak: 14 bar
pripojovacie porty: DN65
rozmery (V/Š/H): 4.2 × 1.4 × 2.1 m
Hmotnosť: 1000kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: