Reverzná osmóza AQUAtip® Demi

Kód: 0200401 0200402 Zvoľte variant
€499,80 €570 od €499,80 €416,50 bez DPH €475 bez DPH od €416,50 bez DPH
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Variant

Detailné informácie

Podrobný popis

Demineralizačná RO odstraňuje anorganické minerálne soli a ďalšie nečistoty z vody. Voda prechádza cez polopriepustnú membránu, ktorá zachytáva veľké molekuly a nečistoty, ako sú soli, baktérie, vírusy, organické a anorganické znečisťujúce látky. Výsledkom je čistá a demineralizovaná voda.

Pri demineralizácii RO je voda tlačená pod vysokým tlakom na membránu, čo umožňuje vodným molekulám prejsť membránou a zachytávať nečistoty, ktoré sú väčšie ako vodné molekuly. Tento proces odstraňuje väčšinu rozpustených minerálnych solí, ako sú sodík, vápnik, horčík, chlór a iné anorganické znečisťujúce látky.

Demineralizovaná voda z RO môže byť použitá v rôznych aplikáciách, ako je napríklad výroba potravín a nápojov, farmaceutický priemysel, výroba mikroelektroniky a ďalšie. Avšak, demineralizovaná voda môže byť aj agresívna voči materiálom a v niektorých prípadoch sa musí upravovať na správne pH a mineralizovať na použitie v bežných aplikáciách, ako napríklad pitná voda.

Filtračné stupne RO Demi UV: 

 1. Mechanicko-uhlíková vložka - odstráni z vody veľké mechanické nečistoty (piesok, štrk, hrdza) a chlór (zlúčeniny, pesticídy, herbicídy a pod).

 2. Osmotická membrána - Osmotická membrána predstavuje najdôležitejší stupeň filtrácie reverznej osmózy. Molekulárna membrána účinne zachytáva posledné zvyšky malých organických aj neorganických nečistôt, odstraňuje 96-99% škodlivých častíc, baktérií a vírusov až do veľkosti 0,0001μm, respektíve prepustí len samotné molekuly vody H2O.Výsledkom je vysoko kvalitná čistá voda zbavená všetkých kontaminantov.

 3.  MB 400 Mix Bed - Deionizačná zmes na dofiltrovanie už demineralizovanej vody napr. po úprave reverznou osmózou. Vysoko kvalitná živica Mixed Bed MB400 je spojením anexovej a katexovej zmesi a slúži na dočistenie a získanie ultra-čistej vody s vodivosťou pod 1 µS/cm. 

 4.  MB 400 Mix Bed - Deionizačná zmes na dofiltrovanie už demineralizovanej vody napr. po úprave reverznou osmózou. Vysoko kvalitná živica Mixed Bed MB400 je spojením anexovej a katexovej zmesi a slúži na dočistenie a získanie ultra-čistej vody s vodivosťou pod 1 µS/cm. 

 5.  UV lampa - UV žiarenie z UV lampy Aquatip 6W plne nahradí spôsob dezinfekcie pitnej vody pomocou chlórovania. Malá časť elektromagnetického spektra, ktorá zahŕňa vlnové dĺžky v rozsahu od 100 do 400 nm (nanometrov) je definovaná ako UV žiarenie. UV-C lúče sú časťou tohto rozsahu od 100 do 280 nm. UV žiarenie ničí mikroorganizmy veľmi efektívne.

Filtračné stupne RO Demi:

 1. Mechanicko-uhlíková vložka - odstráni z vody veľké mechanické nečistoty (piesok, štrk, hrdza) a chlór (zlúčeniny, pesticídy, herbicídy a pod).

 2. Osmotická membrána - Osmotická membrána predstavuje najdôležitejší stupeň filtrácie reverznej osmózy. Molekulárna membrána účinne zachytáva posledné zvyšky malých organických aj neorganických nečistôt, odstraňuje 96-99% škodlivých častíc, baktérií a vírusov až do veľkosti 0,0001μm, respektíve prepustí len samotné molekuly vody H2O.Výsledkom je vysoko kvalitná čistá voda zbavená všetkých kontaminantov. 

 3.  MB 400 Mix Bed - Deionizačná zmes na dofiltrovanie už demineralizovanej vody napr. po úprave reverznou osmózou. Vysoko kvalitná živica Mixed Bed MB400 je spojením anexovej a katexovej zmesi a slúži na dočistenie a získanie ultra-čistej vody s vodivosťou pod 1 µS/cm. 

 4. MB 400 Mix Bed - Deionizačná zmes na dofiltrovanie už demineralizovanej vody napr. po úprave reverznou osmózou. Vysoko kvalitná živica Mixed Bed MB400 je spojením anexovej a katexovej zmesi a slúži na dočistenie a získanie ultra-čistej vody s vodivosťou pod 1 µS/cm. 

Ako funguje revérzna osmóza ?

Revérzna osmóza (RO) je proces čistenia vody, ktorý využíva priepustné membrány na odstránenie nečistôt a kontaminantov z vody. Proces reverznej osmózy funguje podľa nasledujúceho postupu:

 1. Voda je nútená cez priepustnú membránu s pomocou vysokého tlaku, ktorý je väčší ako osmotický tlak vody. Tento tlak musí byť dostatočne vysoký na prekonanie odporu vody a na prekonanie tlaku proti osmóze.

 2. Priepustná membrána má veľmi jemnú štruktúru a umožňuje prechod len molekúl vody. Tým sa umožňuje, aby voda prešla cez membránu, zatiaľ čo väčšie molekuly a kontaminanty zostávajú zadržané na strane vody s vyššou koncentráciou nečistôt.

 3. Po prechode vody cez membránu sa zbaví väčšiny nečistôt a kontaminantov, ktoré zostanú zadržané na druhej strane membrány. Táto strana sa nazýva odpadová strana a voda na tejto strane obsahuje vysokú koncentráciu nečistôt a solí.

 4. Čistá voda, ktorá prešla cez membránu, sa zhromažďuje na druhej strane membrány, kde sa môže použiť na rôzne účely, napríklad na pitie alebo na priemyselné účely.

 5. Naopak, voda na odpadovej strane sa vyhadzuje alebo môže byť opäť spracovaná v procese RO.

Revérzna osmóza je účinná metóda na odstraňovanie nečistôt a kontaminantov z vody a umožňuje získať vodu vysokého kvalitu.

Výhody

 • Účinné odstraňovanie kontaminantov
 • Kvalita vody
 • Jednoduchá údržba
 • Úspora nákladov
 • Ekologická voľba
 • Flexibilita
 

Prečo používať revérznu osmózu ? 

Existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste mohli zvážiť použitie revérznej osmózy na čistenie vody:

 1. Zdravie: Revérzna osmóza je schopná odstrániť nebezpečné kontaminanty, ako sú ťažké kovy, arzén a vírusy, ktoré by mohli byť prítomné vo vašej vode. Výsledkom je voda, ktorá je bezpečná na pitie a ktorá nemá žiadne nežiaduce zdravotné účinky.

 2. Kvalita vody: Voda získaná pomocou revérznej osmózy má vysokú kvalitu, pretože je čistená bez použitia chemických látok. Výsledkom je voda, ktorá je čistá a nemá žiadne nežiaduce zápachy alebo chute.

 3. Úspora nákladov: Aj keď môže byť počiatočná investícia do systému revérznej osmózy vyššia ako u iných spôsobov čistenia vody, v dlhodobom horizonte môže byť revérzna osmóza ekonomicky výhodnejšia. Táto metóda minimalizuje náklady na údržbu a tiež vám pomôže ušetriť peniaze na nákupe balených vôd.

 4. Ekologická voľba: Revérzna osmóza je ekologický spôsob čistenia vody, ktorý minimalizuje použitie chemikálií a redukuje množstvo odpadových vôd. To je dobré pre životné prostredie, pretože znižuje znečistenie a zabezpečuje, že voda je recyklovaná.

 5. Flexibilita: Revérzna osmóza je vhodná pre rôzne aplikácie, vrátane čistenia vody na pitie, použitia vo farmaceutickom priemysle, v bazénoch a akváriách a pre priemyselné použitie. To znamená, že nezáleží na tom, aké sú vaše potreby čistenia vody, revérzna osmóza môže byť vhodným riešením.

Vzhľadom na tieto výhody a dôležitosť pitnej vody pre vaše zdravie by používanie revérznej osmózy mohlo byť dobrým rozhodnutím.

Benefity revérznej osmózy

Vysoká účinnosť čistenia vody 

Reverzná osmóza je účinný proces čistenia vody, ktorý umožňuje odstrániť 99% nečistôt, vrátane solí, baktérií, vírusov, ťažkých kovov a iných kontaminantov z vody. Voda získaná z reverznej osmózy je čistá a bezpečná na pitie. 

Jednoduchá údržba 

Údržba systému reverznej osmózy je jednoduchá a zahŕňa len pravidelné čistenie membrán a filtračných jednotiek. Vzhľadom k tomu, že systém má málo pohyblivých častí, je riziko poruchy a potreby opravy minimálne. 

Nízke náklady na prevádzku

Revérzna osmóza je lacná metóda čistenia vody v porovnaní s inými technológiami, ako je destilácia alebo ionizácia. Náklady na prevádzku a údržbu sú nízke, pretože proces nevyžaduje pravidelnú výmenu filtračných médií. 

Žiadne chemikálie 

Pri použití reverznej osmózy sa nevyžaduje žiadne použitie chemikálií, ako sú napríklad chlór alebo flóru. Toto je dôležité, pretože mnoho chemikálií, ktoré sa používajú na čistenie vody, môže byť nebezpečné pre ľudské zdravie. 

Flexibilita 

Revérzna osmóza môže byť použitá na čistenie vody z rôznych zdrojov, vrátane sladkej a slanej vody. To znamená, že je vhodná pre použitie v rôznych odvetviach, vrátane priemyslu, zdravotníctva, potravinárstva a v domácnostiach. 

Ekologický proces 

Proces reverznej osmózy je ekologický, pretože nevytvára žiadne odpadové látky. Všetky kontaminanty a nečistoty sú zachytené membránou a získaná voda môže byť znovu použitá, čo vedie k zníženiu množstva odpadových vôd. 


Špecifikácia

 • Rozmery (Výška, Šírka, Hĺbka): 41,5 x 38,5 x 14 cm
 • Hmotnosť zariadenia: cca 11 kg
 • Počet filtračných stupňov: 5
 • Objem zásobníka: 12 litrov
 • Rozmery zásobníka (Výška, Priemer): 40x28cm
 • Prietok: do 280 litrov denne
 • Prevádzkový tlak: 2,8 - 6 bar
 • Prevádzková teplota: 2 - 45 °C
 • Pripojenie: 1/2 ", 3/4 ", 3/8 "
 • Elektrické pripojenie: potrebné na UV lampu a čerpadlo
 • Odporúčaný servis: každých 10 mesiacov
 • Záruka: 2 roky

 

Dodatočné parametre

Kategória: Reverzné osmózy
Rozmery (V, Š, H): 45 x 40 x 17cm
Hmotnosť zariadenia: cca 11,7kg
Počet filtračných stupňov: bez UV 4 / s UV 5
Prevádzkový tlak: 2,8 - 6 bar (4 bary optimálne)
Prevádzková teplota: 2-45 °C
Pripojenie: 1/2 ", 3/4 ", 3/8 "
Elektrické pripojenie: potrebné na UV lampu
Odporúčaný servis: minimálne každých 10 mesiacov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: