Sada 5 filtračných vložiek Aquatip®

Kód: 000433
€46 €38,33 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Sada všetkých 5 filtračných vložiek potrebných na jednu výmenu reverznej osmózy.

Obsah sady

 • Mechanická vložka na hrubé nečistoty 1 mikrometer
 • Mechanická vložka na hrubé nečistoty 5 mikrometrov
 • Lisovaná uhlíková inline vložka
 • Mineralizátor
 • Vložka uhlíková Aquatip pre RO

Výhody mechanických filtračných vložiek

 1. Zlepšená Kvalita Vody: Odstraňujú viditeľné nečistoty, čím zlepšujú vzhľad a chuť pitnej vody.

 2. Ochrana Spotrebičov: Zabránia usadeninám a znečisteniu, čím chránia domáce spotrebiče pred poškodením.

 3. Jednoduchá Údržba: Jednoducho vymieňajte vložky podľa potreby, udržiavajúc systém v optimálnom stave.

Výhody uhlíkovej filtračnej vložky s lisovaným uhlíkom

 1. Odstraňovanie Chemikálií: Účinne adsorbuje chlór, organické látky a iné chemické látky, čím zlepšuje chuť a kvalitu vody.

 2. Zlepšená Absorpčná Kapacita: Vzhľadom na kompaktnú formu môže mať vyššiu póröznosť a väčšiu povrchovú plochu, čo znamená zvýšenú schopnosť adsorbovať chemické látky.

 3. Možnosť Mechanickej Filtrácie: Kombinácia s mechanickými filtračnými médiami môže zachytávať aj väčšie mechanické nečistoty.

Výhody minerálnej filtračnej vložky 

Mineralizátor pridáva do vody ďalšie minerálne prvky, vrátane vápnika, horčíka, sodíka a magnézia, ktoré sú známe z minerálnych prameňov.

Čo sú to filtračné vložky a ako fungujú ?

Filtračné vložky sú dôležitou súčasťou systémov na úpravu vody a zohrávajú kľúčovú úlohu pri odstraňovaní nečistôt a znečistenia z vody. Tieto vložky sú navrhnuté tak, aby zachytávali a zadržiavali rôzne častice, častice usadeniny, organické látky a chlór, ktoré môžu ovplyvňovať chuť, farbu, zápach a celkovú kvalitu vody. Ich fungovanie a účinnosť spočívajú v nasledujúcich procesoch:

1. Mechanická Filtrácia: Filtračné vložky sú často vybavené jemnými membránami, sieťkami alebo mikrovláknami, ktoré účinne zachytávajú väčšie nečistoty a tuhé častice vo vode, ako sú piesok, hliny, usadeniny, čiastočky rúžu a iné mechanické nečistoty. Týmto spôsobom sa zabráni tomu, aby sa tieto nečistoty dostali do distribuovaného zásobníka pitnej vody.

2. Chemická Filtrácia: Niektoré filtračné vložky obsahujú aktívne látky alebo materiály, ktoré majú schopnosť absorbovať alebo chemicky reagovať s určitými znečisťujúcimi látkami vo vode. To môže zahŕňať odstraňovanie chlóru, pesticídov, organických zlúčenín a iných chemických znečistení.

3. Biologická Filtrácia: Niektoré pokročilé filtračné systémy zahŕňajú biologické filtračné média, ktoré podporujú rast prospešných mikroorganizmov. Títo mikroorganizmy môžu prirodzene rozkladať organické látky vo vode, čím ju čistia a zlepšujú jej kvalitu.

Výhody filtračných vložiek

1. Zlepšenie Kvality Vody: Odstraňujú nečistoty, zápach, farbu a nechutnosti z vody, čím zlepšujú jej chuť a vôňu.

2. Ochrana Zariadení: Filtračné vložky chránia domáce zariadenia, ako sú kohútiky, sprchy a spotrebiče, pred usadeninami a znečistením, čo môže predĺžiť ich životnosť a znižovať potrebu údržby.

3. Ochrana Zdravia: Odstraňovanie nečistôt a chemických látok môže prispieť k lepšiemu zdraviu tým, že zabezpečuje čistejšiu a bezpečnejšiu pitnú vodu.

4. Ochrana Životného Prostredia: Tým, že eliminujú nečistoty a znečistenie, môžu filtračné vložky prispievať k ochrane miestnych zásobníkov vody a životného prostredia.

Vzhľadom na rôzne typy filtračných vložiek a ich schopnosti je dôležité zvoliť správny typ filtračného systému v závislosti od špecifických potrieb a charakteristík vody, ktorú chcete upravovať.

Čo sú filtračné vložky a na čo slúžia?

Filtračné vložky sú komponenty systémov na úpravu vody, ktoré majú za úlohu zachytávať, absorbovať alebo odstraňovať nečistoty, znečistenie a nežiaduce látky z vody. Ich cieľom je zlepšiť kvalitu pitnej vody a ochrániť spotrebiče a zariadenia pred usadeninami. 

Ako často by som mal/a meniť filtračné vložky?

Frekvencia výmeny závisí od mnohých faktorov, vrátane miesta a kvality vody. Všeobecne sa odporúča meniť filtračné vložky približne každých 3 až 6 mesiacov, ale môže to byť aj častejšie alebo menej často. 

Ako viem, že je čas na výmenu filtračných vložiek?

Mnohé filtračné systémy majú indikátor vybitia, ktorý signalizuje potrebu výmeny. Inak môžete sledovať pokles prietoku vody alebo zhoršenie kvality pitnej vody, ako sú zmeny v chuti, farbe alebo zápachu. 

Môžu filtračné vložky odstrániť všetky nečistoty?

Filtračné vložky môžu odstrániť veľa nečistôt, ale nie všetky. Pre niektoré znečistenia, ako sú ťažké kovy alebo niektoré chemikálie, môže byť potrebné kombinovať filtračné vložky s ďalšími typmi úpravy vody. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: