Spätná klapka 1/4"

Kód: 000710
€2,90 €2,42 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Spätná klapka je dôležitou súčasťou systémov reverznej osmózy (RO) a umiestňuje sa priamo pred zásobník vody. Je navrhnutá tak, aby umožňovala iba jednosmerný tok vody, čo efektívne zabráni návratu vody z tlakového zásobníka do systému v prípade poklesu tlaku, ako napríklad pri odstávke vody v bytovke a podobných situáciách.

Spätná klapka je štandardne súčasťou balenia pri systémoch reverznej osmózy, čím zabezpečuje bezpečný a spoľahlivý prevádzkový režim RO zariadenia. Jej úlohou je ochrániť váš systém a zásobník vody pred nežiaducim návratom vody do filtrácie, čo by mohlo spôsobiť kontamináciu vody.

Prečo používať revérznu osmózu ? 

  1. Zdravie: Revérzna osmóza je schopná odstrániť nebezpečné kontaminanty, ako sú ťažké kovy, arzén a vírusy, ktoré by mohli byť prítomné vo vašej vode. Výsledkom je voda, ktorá je bezpečná na pitie a ktorá nemá žiadne nežiaduce zdravotné účinky.

  2. Kvalita vody: Voda získaná pomocou revérznej osmózy má vysokú kvalitu, pretože je čistená bez použitia chemických látok. Výsledkom je voda, ktorá je čistá a nemá žiadne nežiaduce zápachy alebo chute.

  3. Úspora nákladov: Aj keď môže byť počiatočná investícia do systému revérznej osmózy vyššia ako u iných spôsobov čistenia vody, v dlhodobom horizonte môže byť revérzna osmóza ekonomicky výhodnejšia. Táto metóda minimalizuje náklady na údržbu a tiež vám pomôže ušetriť peniaze na nákupe balených vôd.

  4. Ekologická voľba: Revérzna osmóza je ekologický spôsob čistenia vody, ktorý minimalizuje použitie chemikálií a redukuje množstvo odpadových vôd. To je dobré pre životné prostredie, pretože znižuje znečistenie a zabezpečuje, že voda je recyklovaná.

  5. Flexibilita: Revérzna osmóza je vhodná pre rôzne aplikácie, vrátane čistenia vody na pitie, použitia vo farmaceutickom priemysle, v bazénoch a akváriách a pre priemyselné použitie. To znamená, že nezáleží na tom, aké sú vaše potreby čistenia vody, revérzna osmóza môže byť vhodným riešením.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: