Štvorcestný ventil pre RO

Kód: 000137
€9,90 €8,25 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Štvorcestný ventil pracuje na princípe protitlaku a zohráva kľúčovú úlohu v systéme reverznej osmózy (RO). Jeho hlavnou funkciou je automaticky uzatvárať prívod vody v momente, keď je tlakový zásobník naplnený do maximálnej kapacity.

Systém reverznej osmózy potrebuje počas filtrácie odvádzať isté množstvo vody do odpadu. Aby sa zabránilo neustálemu vytékaniu vody do odpadu, 4-cestný ventil automaticky uzavrie prívod vody po dokončení filtrácie.

Ako funguje ? 

  1. Neupravená voda priteká do systému reverznej osmózy na čistenie.
  2. Zariadenie začne produkovať čistú a prefiltrovanú vodu, pričom súčasne generuje odpadovú vodu.
  3. Keď sa prefiltrovaná voda zbiera v zásobníku a tlak v štvorcestnom ventile stúpa, ventil sa automaticky uzavrie.
  4. Týmto spôsobom je prívod vody do filtračného zariadenia zastavený. Ak neskôr tlak v zásobníku klesne, protitlak v štvorcestnom ventile klesne tiež, čo umožní obnovenie prívodu vody do filtračného systému.

Týmto spôsobom je zabezpečené efektívne fungovanie systému RO a minimalizuje sa stratéga vody.

Prečo používať revérznu osmózu ? 

  1. Zdravie: Revérzna osmóza je schopná odstrániť nebezpečné kontaminanty, ako sú ťažké kovy, arzén a vírusy, ktoré by mohli byť prítomné vo vašej vode. Výsledkom je voda, ktorá je bezpečná na pitie a ktorá nemá žiadne nežiaduce zdravotné účinky.

  2. Kvalita vody: Voda získaná pomocou revérznej osmózy má vysokú kvalitu, pretože je čistená bez použitia chemických látok. Výsledkom je voda, ktorá je čistá a nemá žiadne nežiaduce zápachy alebo chute.

  3. Úspora nákladov: Aj keď môže byť počiatočná investícia do systému revérznej osmózy vyššia ako u iných spôsobov čistenia vody, v dlhodobom horizonte môže byť revérzna osmóza ekonomicky výhodnejšia. Táto metóda minimalizuje náklady na údržbu a tiež vám pomôže ušetriť peniaze na nákupe balených vôd.

  4. Ekologická voľba: Revérzna osmóza je ekologický spôsob čistenia vody, ktorý minimalizuje použitie chemikálií a redukuje množstvo odpadových vôd. To je dobré pre životné prostredie, pretože znižuje znečistenie a zabezpečuje, že voda je recyklovaná.

  5. Flexibilita: Revérzna osmóza je vhodná pre rôzne aplikácie, vrátane čistenia vody na pitie, použitia vo farmaceutickom priemysle, v bazénoch a akváriách a pre priemyselné použitie. To znamená, že nezáleží na tom, aké sú vaše potreby čistenia vody, revérzna osmóza môže byť vhodným riešením.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: