UV lampa Aquatip V120 304 N

Kód: 0201286
€2 350 €1 958,33 bez DPH
Na objednávku (Do 4-6 týždňov u Vás doma) (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

UV lampa Aquatip V120 304 N s prietokom 2,10 m3/hod. Je ideálnym riešením pre dezinfekciu vody v malých a stredných vodovodných inštaláciách - napríklad viacgeneračné domy, rekreačné domy (7-9 kúpeľní), priemyselné závody, jazierka, jacuzzi vane.  Dezinfekcia vody pomocou UV lampy Aquatip V120 304 N  je bezpečná, efektívna, ekonomická a čo je najlepšie, nepridáva do vody nežiaduce chemikálie. Táto forma dezinfekcie vody je vhodná nielen  v rodinných domoch,  ale aj rôznych typoch prevádzok.

Ako funguje UV lampa ? 

UV lampa na vodu funguje tak, že dezinfikuje vodu pomocou ultrafialového (UV) žiareniaUV dezinfekcia vody funguje tak, že voda je vedená cez komoru, ktorá obsahuje UV lampu. UV lampa vysiela UV žiarenie, ktoré prechádza vodou a ničí baktérie, vírusy a iné mikroorganizmy v nej obsiahnuté. UV žiarenie mení DNA mikroorganizmov v takom rozsahu, že sa mikroorganizmy stávajú neaktívnymi a tak ich baktérie a vírusy už nedokážu ďalej infikovať.

Pri UV dezinfekcii vody je dôležité, aby voda bola čistá, pretože častice vo vode môžu blokovať UV žiarenie a znížiť jeho účinnosť. Preto sa UV dezinfekcia vody obvykle kombinuje s ďalšími metódami úpravy vody, ako je napríklad sedimentačná nádrž alebo filtrácia.

Výsledkom UV dezinfekcie vody je čistá a bezpečná voda, ktorá neobsahuje živé mikroorganizmy. Je to rýchla a účinná metóda na dezinfekciu vody, ktorá je šetrná k životnému prostrediu a zdraviu ľudí.

Výhody

  • Efektivita: UV dezinfekcia vody je veľmi účinná metóda na ničenie baktérií, vírusov a iných mikroorganizmov v pitnej vode.
  • Bezpečnosť: UV dezinfekcia vody je bezpečná metóda, pretože nepoužíva žiadne chemikálie a nezanecháva žiadne zvyšky.
  • Šetrnosť k životnému prostrediu: UV dezinfekcia vody nevytvára žiadne odpady a neznečisťuje životné prostredie, pretože nepoužíva žiadne chemické dezinfekčné prostriedky.
  • Rýchlosť: UV dezinfekcia vody je veľmi rýchla a účinná metóda, ktorá nevyžaduje žiadne časovo náročné procesy ako sedimentácia alebo filtračné procesy.

Nevýhody

  • Závislosť na čistote vody: UV dezinfekcia vody je veľmi účinná len vtedy, ak je voda relatívne čistá. (zbavená tvrdosti...)

Aké benefity má UV lampa ? 

Akú má životnosť UV žiarivka ?

Životnosť UV lampy pri stálom svietení je 1 rok, potom je nutná výmena UV žiarivky.

Žiarivka síce po roku stále svieti, ale už nie je účinná.

POZOR !

S UV žiarivkou nikdy nemanipulujte holými rukami, vždy použite napr. suchý papierový obrúsok. Manipuláciu holými rukami výrazne znížite životnosť žiarivky. 

Dodatočné parametre

Kategória: UV lampy
Rozmery zariadenia: 96 cm x 13 cm
Hmotnosť zariadenia: 11,5 kg
Maximálny prietok vody: 12,00 m3/hod (pri 400 J/m2)
Napájanie el. energie: 220-240 V/ 50-60Hz
Pripojenie: 2″
Spotreba elektrickej energie: 150W
Pracovný tlak: 1,4 - 8,6 bar
Pracovná teplota: 2-40°C
Počet UV žiaričov: 1
Životnosť žiariča: 12 mesiacov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: