UV lampa Cintropur 2100

Kód: 000314
€549 €457,50 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

UV lampa na vodu Cintropur UV 2100 s prietokom až 2,0m3/hod predstavuje filtračné zariadenie, ktoré eliminuje baktérie a vírusy nachádzajúce sa vo vode prostredníctvom UV žiarenia.

Ako funguje UV lampa ? 

UV lampa na vodu funguje tak, že dezinfikuje vodu pomocou ultrafialového (UV) žiareniaUV dezinfekcia vody funguje tak, že voda je vedená cez komoru, ktorá obsahuje UV lampu. UV lampa vysiela UV žiarenie, ktoré prechádza vodou a ničí baktérie, vírusy a iné mikroorganizmy v nej obsiahnuté. UV žiarenie mení DNA mikroorganizmov v takom rozsahu, že sa mikroorganizmy stávajú neaktívnymi a tak ich baktérie a vírusy už nedokážu ďalej infikovať.

Pri UV dezinfekcii vody je dôležité, aby voda bola čistá, pretože častice vo vode môžu blokovať UV žiarenie a znížiť jeho účinnosť. Preto sa UV dezinfekcia vody obvykle kombinuje s ďalšími metódami úpravy vody, ako je napríklad sedimentačná nádrž alebo filtrácia.

Výsledkom UV dezinfekcie vody je čistá a bezpečná voda, ktorá neobsahuje živé mikroorganizmy. Je to rýchla a účinná metóda na dezinfekciu vody, ktorá je šetrná k životnému prostrediu a zdraviu ľudí.

Výhody

  • Efektivita: UV dezinfekcia vody je veľmi účinná metóda na ničenie baktérií, vírusov a iných mikroorganizmov v pitnej vode.
  • Bezpečnosť: UV dezinfekcia vody je bezpečná metóda, pretože nepoužíva žiadne chemikálie a nezanecháva žiadne zvyšky.
  • Šetrnosť k životnému prostrediu: UV dezinfekcia vody nevytvára žiadne odpady a neznečisťuje životné prostredie, pretože nepoužíva žiadne chemické dezinfekčné prostriedky.
  • Rýchlosť: UV dezinfekcia vody je veľmi rýchla a účinná metóda, ktorá nevyžaduje žiadne časovo náročné procesy ako sedimentácia alebo filtračné procesy.

Nevýhody

  • Závislosť na čistote vody: UV dezinfekcia vody je veľmi účinná len vtedy, ak je voda relatívne čistá. (zbavená tvrdosti...)

Aké benefity má UV lampa ? 

Akú má životnosť UV žiarivka ?

Životnosť UV lampy pri stálom svietení je 1 rok, potom je nutná výmena UV žiarivky.

Žiarivka síce po roku stále svieti, ale už nie je účinná.

POZOR !

S UV žiarivkou nikdy nemanipulujte holými rukami, vždy použite napr. suchý papierový obrúsok. Manipuláciu holými rukami výrazne znížite životnosť žiarivky. 

Dodatočné parametre

Kategória: UV lampy
? Rozmery: 270 x 310 mm
Pripojenie: 1"
Hmotnosť zariadenia: 1,7 kg
Počet UV žiaričov: 1
Prietok: 2,0 m3/hod
Napájanie: 200-250V / 50-60Hz
Spotreba el. energie: 25W
Prevádzkový tlak: 1,4 - 15 bar
Prevádzková teplota: 2-50 °C
Životnosť UV žiariča: 12 mesiacov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: