Vložka Aquafilter 10" FCCST zmäkčujúca

Kód: 000311
€9,90 €8,25 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Filtračná vložka FCCST s veľkosťou 10" pracuje na princípe iónovej výmeny, ktorá zohráva kľúčovú úlohu vo filtrovaní vody. Táto vložka je vybavená ióno-výmennými granulami, ktoré majú jednoduchý, ale účinný účel: nahrádza ióny vápnika a horčíka vody za ióny sodíka. Vďaka tomu dochádza k zmierneniu tvrdosti vody a zabraňuje sa nežiaducemu usadzovaniu vodného kameňa v rôznych domácich spotrebičoch.

Voda je vedena celým obsahom ióno-výmenných granúl, zabezpečujúc tak maximálnu efektivitu čistenia. K tomu, aby boli granule vložky udržané na správnom mieste, je vložka dodatočne vybavená koncovým filtrom. Tento koncový filter plní dôležitú úlohu – chráni vložku pred možným únikom granúl mimo filtra, čo zaručuje bezpečnosť a spoľahlivosť celého procesu filtrovania.

Filtračná vložka FCCST je jednoduchým a efektívnym spôsobom, ako zabezpečiť čistotu a kvalitu vody v domácnosti. Odstránenie tvrdosti vody a prevencia vodného kameňa môže výrazne prispieť k dlhšej životnosti domácich spotrebičov a celkovému pohodliu vo vašej každodennej vode.

Stupne filtrácie zmäkčujúcej vložky

  • 1. : Polypropylénové vlákno filtruje do 10 mikrónov, odstráňuje sedimenty ako piesok, vlasy a hrdzu.

  • 2. : Živica DIAION na iónovú výmenu redukuje tvrdosť vody, chráni spotrebiče pred vodným kameňom a zlepšuje pitnú vodu bez chemikálií.

Čo sú to filtračné vložky a ako fungujú ?

Filtračné vložky sú dôležitou súčasťou systémov na úpravu vody a zohrávajú kľúčovú úlohu pri odstraňovaní nečistôt a znečistenia z vody. Tieto vložky sú navrhnuté tak, aby zachytávali a zadržiavali rôzne častice, častice usadeniny, organické látky a chlór, ktoré môžu ovplyvňovať chuť, farbu, zápach a celkovú kvalitu vody. Ich fungovanie a účinnosť spočívajú v nasledujúcich procesoch:

1. Mechanická Filtrácia: Filtračné vložky sú často vybavené jemnými membránami, sieťkami alebo mikrovláknami, ktoré účinne zachytávajú väčšie nečistoty a tuhé častice vo vode, ako sú piesok, hliny, usadeniny, čiastočky rúžu a iné mechanické nečistoty. Týmto spôsobom sa zabráni tomu, aby sa tieto nečistoty dostali do distribuovaného zásobníka pitnej vody.

2. Chemická Filtrácia: Niektoré filtračné vložky obsahujú aktívne látky alebo materiály, ktoré majú schopnosť absorbovať alebo chemicky reagovať s určitými znečisťujúcimi látkami vo vode. To môže zahŕňať odstraňovanie chlóru, pesticídov, organických zlúčenín a iných chemických znečistení.

3. Biologická Filtrácia: Niektoré pokročilé filtračné systémy zahŕňajú biologické filtračné média, ktoré podporujú rast prospešných mikroorganizmov. Títo mikroorganizmy môžu prirodzene rozkladať organické látky vo vode, čím ju čistia a zlepšujú jej kvalitu.

Výhody filtračných vložiek

1. Zlepšenie Kvality Vody: Odstraňujú nečistoty, zápach, farbu a nechutnosti z vody, čím zlepšujú jej chuť a vôňu.

2. Ochrana Zariadení: Filtračné vložky chránia domáce zariadenia, ako sú kohútiky, sprchy a spotrebiče, pred usadeninami a znečistením, čo môže predĺžiť ich životnosť a znižovať potrebu údržby.

3. Ochrana Zdravia: Odstraňovanie nečistôt a chemických látok môže prispieť k lepšiemu zdraviu tým, že zabezpečuje čistejšiu a bezpečnejšiu pitnú vodu.

4. Ochrana Životného Prostredia: Tým, že eliminujú nečistoty a znečistenie, môžu filtračné vložky prispievať k ochrane miestnych zásobníkov vody a životného prostredia.

Vzhľadom na rôzne typy filtračných vložiek a ich schopnosti je dôležité zvoliť správny typ filtračného systému v závislosti od špecifických potrieb a charakteristík vody, ktorú chcete upravovať.

Čo sú filtračné vložky a na čo slúžia?

Filtračné vložky sú komponenty systémov na úpravu vody, ktoré majú za úlohu zachytávať, absorbovať alebo odstraňovať nečistoty, znečistenie a nežiaduce látky z vody. Ich cieľom je zlepšiť kvalitu pitnej vody a ochrániť spotrebiče a zariadenia pred usadeninami. 

Ako často by som mal/a meniť filtračné vložky?

Frekvencia výmeny závisí od mnohých faktorov, vrátane miesta a kvality vody. Všeobecne sa odporúča meniť filtračné vložky približne každých 3 až 6 mesiacov, ale môže to byť aj častejšie alebo menej často. 

Ako viem, že je čas na výmenu filtračných vložiek?

Mnohé filtračné systémy majú indikátor vybitia, ktorý signalizuje potrebu výmeny. Inak môžete sledovať pokles prietoku vody alebo zhoršenie kvality pitnej vody, ako sú zmeny v chuti, farbe alebo zápachu. 

Môžu filtračné vložky odstrániť všetky nečistoty?

Filtračné vložky môžu odstrániť veľa nečistôt, ale nie všetky. Pre niektoré znečistenia, ako sú ťažké kovy alebo niektoré chemikálie, môže byť potrebné kombinovať filtračné vložky s ďalšími typmi úpravy vody. 

Dodatočné parametre

Kategória: Filtračné vložky
Životnosť filtračnej vložky: 3-6 mesiacov, s prihliadnutím na kvalitu vody

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: