Vreckový pH meter AD101

Kód: 000592
€36 €30 bez DPH
Na objednávku (Do 4-6 týždňov u Vás doma) (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Prenosný vreckový vodotesný pH meter AD101 predstavuje profesionálny nástroj určený pre precízne merania pH hodnoty vo vode. Jeho skvelá presnosť je zabezpečená vďaka pokročilému mikroprocesoru. Tento merač reprezentuje vylepšenú verziu svojho predchodcu, modelu AD100.

Kľúčové výhody tohto zariadenia zahŕňajú:

Malé Rozmery a Nízka Hmotnosť: S kompaktnými rozmermi a nízkou hmotnosťou je tento pH meter skutočne prenositeľný, čo umožňuje jednoduché merania v rôznych situáciách.

Automatická Kalibrácia Jedným Tlačidlom: Funkcia automatickej kalibrácie umožňuje rýchlo a jednoducho nastaviť merač na optimálnu kalibráciu s jediným stlačením tlačidla. To zabezpečuje presné výsledky meraní bez zložitého nastavovania.

Automatická Teplotná Kompenzácia Meraní (ATC): Inteligentná funkcia automatickej teplotnej kompenzácie zabezpečuje, že merané hodnoty sú automaticky korigované v závislosti od aktuálnej teploty vody. To zaručuje konzistentnú presnosť meraní aj pri meniacich sa teplotách.

LCD Displej pre ľahké Odčítanie Nameraných Hodnôt: Integrovaný LCD displej umožňuje ľahké a prehľadné čítanie nameraných dát, čo zjednodušuje proces merania.

Indikátor Vybitia Batérie: Vstavaný indikátor vybitia batérie včas upozorní na potrebu výmeny batérie, čím zabezpečuje nepretržitý priebeh meraní.

Merač pH AD101 je neodmysliteľným nástrojom pre profesionálov, ktorí sa zaoberajú meraním pH vo vode. Jeho kombinácia praktického dizajnu, inteligentných funkcií a presných výsledkov robí z tohto merača spoľahlivého partnera pre široké spektrum odborných aplikácií.

Obsah balenia

1x zariadenie AD101, kalibračné roztoky vo vrecúškach (pH 7 a pH 4 , 20ml každý), 4x 1.5V AA batérie, manuál 

Ako fungujú metre na meranie vodivosti a teploty vody?

Metre určené na meranie vodivosti a teploty vody sú sofistikované elektronické zariadenia, ktoré kombinujú viacero technologických princípov, aby poskytovali presné a spoľahlivé merania vodivosti a teploty vodných riešení. Ich fungovanie sa opiera o niekoľko kľúčových komponentov a procesov:

Elektróda a Senzor Vodivosti: Tieto metre obsahujú elektródu, ktorá je potopená do meranej vody. Táto elektróda je schopná reagovať na množstvo rozpustených látok vo vode a meraním prúdu cez elektrolytický roztok vytvára elektrický signál, ktorý je následne prevedený na merateľnú hodnotu vodivosti.

Teplotný Senzor: Metre tiež obsahujú teplotný senzor, ktorý meria aktuálnu teplotu vody. Táto informácia je dôležitá, pretože vodivosť vody môže byť ovplyvnená teplotou, a preto je potrebné kompenzovať merané hodnoty na základe teploty, aby sa dosiahol presný výsledok.

Merač Signálu: Elektrický signál generovaný elektródou je zaznamenaný a analyzovaný elektronickým obvodom v metre. Tento obvod spracováva signál a prepočítava ho na merateľné jednotky vodivosti, ako sú mikrosiemens na centimeter (μS/cm) alebo iné jednotky závislé od modelu metra.

Teplotná Kompenzácia: Jedným z kľúčových faktorov presných meraní je teplotná kompenzácia. Keďže vodivosť vody sa mení s teplotou, metre sú vybavené teplotným senzorom a sofistikovaným algoritmom, ktorý automaticky koriguje namerané hodnoty na základe aktuálnej teploty vody.

Displej a Výstupy: Výsledné hodnoty vodivosti a teploty sú zobrazované na vstavanom displeji v metre. Okrem toho mnohé metre umožňujú prepojenie s počítačom alebo iným zariadením cez rôzne výstupy, čo umožňuje ukladanie a analýzu meraných dát.

Celkovo, metre na meranie vodivosti a teploty vody spojujú modernú elektroniku, senzory a matematické algoritmy, aby poskytovali užívateľom presné a dôležité informácie o kvalite vody vo všetkých rôznych prostrediach a aplikáciách.

Dodatočné parametre

Kategória: Merače a testery vody
Sonda: nie je meniteľná
Kompenzácia teploty: automatická;
Kalibrácia: automatická, jednostupňová/ dvojstupňová, podľa návodu
Teplotná stupnica: °C / °F
Rozsah merania: od -2,0 do 16,0 pH
Presnosť: pH – ±0,02
Odchýlka: 0,01 pH
Batéria: 4x 1.5V AA
Životnosť batérie: cca 150 hodín
Automatické vypnutie: po 8 min
Rozmery: 173 x 41 x 22 mm
Hmotnosť: cca 120g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: