Zmäkčovacia vložka Aquaphor 10"

Kód: 000459
€19,90 €16,58 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Zmäkčovacia vložka Aquaphor B510-04 je vynikajúcim riešením pre zvládnutie vysokého obsahu tvrdosti vo vašej vode. Jej vynikajúcou vlastnosťou je kvalitná iónová živica, ktorá účinne zachytáva ióny mangánu a horčíka, čím poskytuje účinnejšiu zmäkčovaciu funkciu v porovnaní s inými podobnými vložkami. Týmto spôsobom sa účinne zbavíte nežiaducej tvrdosti vo vode, ktorá môže mať negatívny vplyv na vaše domácnostenské zariadenia a spotrebiče.

Jedným z významných plusov tejto vložky je schopnosť regenerácie, ktorá umožňuje viackrát obnoviť jej účinnosť a predĺžiť jej životnosť. Týmto jednoduchým spôsobom môžete ušetriť peniaze a zabezpečiť stálu a spoľahlivú funkciu vášho zmäkčovacieho systému.

Vložka je navrhnutá pre použitie s filtrom Aquaphor TRIO a DUET, čo zaručuje, že budete mať správne prispôsobené zariadenie pre optimálnu zmäkčovaciu úpravu vody vo vašej domácnosti. 

Postup regenerácie zmakčovacej vložky Aquaphor B510-04

Vyberte zmäkčovaciu vložku Aquaphor B510-04 podľa nasledujúcich krokov:

  1. Odoberanie krytu: Začnite odstránením krytu vložky.

  2. Výsyp obsahu: Dôkladne vysypte obsah filtra do nádoby s minimálnym objemom 2 litre.

  3. Pripravte roztok soli: Pripravte 1 liter nasýteného roztoku jedlej soli (približne 300g soli do 1 litra vody).

  4. Zalejte živicu: Pomaly zalejte iónovú živicu pripraveným roztokom a nechajte ju v roztoku namočenú po dobu 5 až 6 hodín, pričom občas premiešajte.

  5. Opláchnutie živice: Po uplynutí stanovenej doby sceďte roztok s iónovou živicou a premyte živicu prúdom studenej vody, aspoň dvakrát.

  6. Návrat živice: Po dokončení regeneračného procesu môžete vrátiť iónovú živicu späť do filtračného modulu.

  7. Nainštalovanie filtra: Znovu nainštalujte filtračný modul s obnovenou iónovou živicou späť do vodovodného potrubia.

  8. Aktivácia filtra: Po inštalácii zmäkčujúcej filtračnej vložky odporúčame premytie vody po dobu 10 až 15 minút, aby sa živica vo vnútri filtra plne aktivovala.

Celková životnosť zmäkčujúcej filtračnej vložky závisí od tvrdosti vody a dodržiavania regeneračného cyklu. 

Čo sú to filtračné vložky a ako fungujú ?

Filtračné vložky sú dôležitou súčasťou systémov na úpravu vody a zohrávajú kľúčovú úlohu pri odstraňovaní nečistôt a znečistenia z vody. Tieto vložky sú navrhnuté tak, aby zachytávali a zadržiavali rôzne častice, častice usadeniny, organické látky a chlór, ktoré môžu ovplyvňovať chuť, farbu, zápach a celkovú kvalitu vody. Ich fungovanie a účinnosť spočívajú v nasledujúcich procesoch:

1. Mechanická Filtrácia: Filtračné vložky sú často vybavené jemnými membránami, sieťkami alebo mikrovláknami, ktoré účinne zachytávajú väčšie nečistoty a tuhé častice vo vode, ako sú piesok, hliny, usadeniny, čiastočky rúžu a iné mechanické nečistoty. Týmto spôsobom sa zabráni tomu, aby sa tieto nečistoty dostali do distribuovaného zásobníka pitnej vody.

2. Chemická Filtrácia: Niektoré filtračné vložky obsahujú aktívne látky alebo materiály, ktoré majú schopnosť absorbovať alebo chemicky reagovať s určitými znečisťujúcimi látkami vo vode. To môže zahŕňať odstraňovanie chlóru, pesticídov, organických zlúčenín a iných chemických znečistení.

3. Biologická Filtrácia: Niektoré pokročilé filtračné systémy zahŕňajú biologické filtračné média, ktoré podporujú rast prospešných mikroorganizmov. Títo mikroorganizmy môžu prirodzene rozkladať organické látky vo vode, čím ju čistia a zlepšujú jej kvalitu.

Výhody filtračných vložiek

1. Zlepšenie Kvality Vody: Odstraňujú nečistoty, zápach, farbu a nechutnosti z vody, čím zlepšujú jej chuť a vôňu.

2. Ochrana Zariadení: Filtračné vložky chránia domáce zariadenia, ako sú kohútiky, sprchy a spotrebiče, pred usadeninami a znečistením, čo môže predĺžiť ich životnosť a znižovať potrebu údržby.

3. Ochrana Zdravia: Odstraňovanie nečistôt a chemických látok môže prispieť k lepšiemu zdraviu tým, že zabezpečuje čistejšiu a bezpečnejšiu pitnú vodu.

4. Ochrana Životného Prostredia: Tým, že eliminujú nečistoty a znečistenie, môžu filtračné vložky prispievať k ochrane miestnych zásobníkov vody a životného prostredia.

Vzhľadom na rôzne typy filtračných vložiek a ich schopnosti je dôležité zvoliť správny typ filtračného systému v závislosti od špecifických potrieb a charakteristík vody, ktorú chcete upravovať.

Čo sú filtračné vložky a na čo slúžia?

Filtračné vložky sú komponenty systémov na úpravu vody, ktoré majú za úlohu zachytávať, absorbovať alebo odstraňovať nečistoty, znečistenie a nežiaduce látky z vody. Ich cieľom je zlepšiť kvalitu pitnej vody a ochrániť spotrebiče a zariadenia pred usadeninami. 

Ako často by som mal/a meniť filtračné vložky?

Frekvencia výmeny závisí od mnohých faktorov, vrátane miesta a kvality vody. Všeobecne sa odporúča meniť filtračné vložky približne každých 3 až 6 mesiacov, ale môže to byť aj častejšie alebo menej často. 

Ako viem, že je čas na výmenu filtračných vložiek?

Mnohé filtračné systémy majú indikátor vybitia, ktorý signalizuje potrebu výmeny. Inak môžete sledovať pokles prietoku vody alebo zhoršenie kvality pitnej vody, ako sú zmeny v chuti, farbe alebo zápachu. 

Môžu filtračné vložky odstrániť všetky nečistoty?

Filtračné vložky môžu odstrániť veľa nečistôt, ale nie všetky. Pre niektoré znečistenia, ako sú ťažké kovy alebo niektoré chemikálie, môže byť potrebné kombinovať filtračné vložky s ďalšími typmi úpravy vody. 

Dodatočné parametre

Kategória: Filtračné vložky
Veľkosť filtračnej vložky: 10"
Životnosť: 4000 litrov (pre Aquaphor TRIO) alebo 6000 litrov (pre Aquaphor DUET)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: