Filter na vodu Aquatip® 10" DUO MU

Kód: 200173 001130 Zvoľte variant
€47,90 €39,92 bez DPH
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Variant

Detailné informácie

Podrobný popis

Vodný filter DUO Aquatip® štandardizovanej veľkosti 10" je viacúčelové zariadenie, ktoré je dodávané s držiakom, kľúčom a dvoma filtračnými vložkami.

Jedna z filtračných vložiek je mechanická s priepustnosťou 20 mikrónov, čo znamená, že účinne zachytáva mechanické nečistoty, ako sú piesok, štrk, hrdza, hlina, vlasy a podobne. Táto vložka zabezpečuje čistú vodu tým, že zabraňuje týmto nečistotám prenikať do vodovodného systému.

Druhá filtračná vložka je lisovaná uhlíková vložka. Lisovaný uhlík je schopný zachytiť voľný chlór, pesticídy a organické zlúčeniny. Okrem toho, uhlíková vložka prispieva k zlepšeniu chuti vody, čo je ďalšou výhodou.

Prosím, majte na pamäti, že fotka slúži len ako ilustrácia a skutočný vzhľad filtra sa môže jemne líšiť. Tieto odlišnosti vzhľadu však nemajú žiadny vplyv na funkčnosť a účinnosť zariadenia.

Aké využitie má lisovaný uhlík

Lisovaný uhlík sa často používa vo filtračných vložkách na úpravu vody a má široké spektrum využitia. Jeho prítomnosť v filtračných vložkách prispieva k zlepšeniu kvality a chuti vody nasledujúcimi spôsobmi:

  1. Odstránenie chlóru: Sypaný uhlík je schopný účinne odstraňovať voľný chlór, ktorý je často prítomný vo verejných vodovodných systémoch ako dezinfekčný prostriedok. Chlór môže mať nepríjemnú chuť a vôňu, a jeho odstránenie pomocou sypaného uhlíka prispieva k vylepšeniu chuťovej kvality vody.

  2. Odstránenie organických látok: Sypaný uhlík má vysokú adsorpčnú kapacitu na organické látky, ako sú pesticídy, herbicídy, organické rozpúšťadlá a ďalšie nečistoty. Tieto látky môžu byť prítomné vo vode a ich odstránenie pomáha zlepšiť jej bezpečnosť a kvalitu.

  3. Redukcia zápachu a chuti: Sypaný uhlík dokáže absorbovať a redukovať nepríjemné zápachy a chuti spojené s organickými látkami a chemickými zlúčeninami vo vode. Tým prispieva k vylepšeniu celkovej chuťovej a aromatickej kvality pitnej vody.

  4. Odstránenie niektorých ťažkých kovov: Sypaný uhlík má tiež schopnosť adsorbovať niektoré ťažké kovy, ako sú olovo, meď a železo. Týmto spôsobom prispieva k odstráneniu týchto nežiaducich látok z pitnej vody a zlepšeniu jej bezpečnosti.

  5. Odstránenie mechanických nečistôt: Okrem svojich chemických a organických vlastností má lisovaný uhlík tiež schopnosť zachytiť niektoré mechanické nečistoty, ako sú piesok, štrk, hrdza a podobné častice. Tým prispieva k čisteniu vody aj od mechanických nečistôt.

Je dôležité poznamenať, že účinnosť filtračných vložiek s uhlíkom môže byť ovplyvnená viacerými faktormi, ako je dĺžka kontaktného času vody s uhlíkom, jeho adsorpčná kapacita a kvalita vstupnej vody. Preto je dôležité pravidelne kontrolovať a v prípade potreby meniť filtračné vložky, aby sa udržala optimálna účinnosť filtračného systému.

Čo sú to multifunkčné vodné filtre

Multifunkčné filtre na vodu sú zariadenia, ktoré slúžia na úpravu a čistenie vody z rôznych znečisťujúcich látok. Tieto filtre sú dostupné v rôznych variantoch a umožňujú prispôsobenie sa individuálnym potrebám používateľov. Ich účinnosť spočíva vo viacstupňovej filtrácii, pričom do jednotlivých filtračných stupňov sa dávajú filtračné vložky, ktoré sú vybrané na základe konkrétnej potreby. 

Každá filtračná vložka je navrhnutá na odstránenie špecifických nečistôt a zlepšenie kvality vody. Výber konkrétnych filtračných vložiek závisí od individuálnych potrieb používateľa a zloženia vody, ktorú chcú čistiť. Používanie multifunkčných filtrov na vodu s možnosťou výmeny filtračných vložiek umožňuje prispôsobiť filtračný systém presne podľa potreby.

Aké sú výhody multifunkčných filtrov na vodu ?

  1. Odstránenie nečistôt: Multifunkčné filtre na vodu účinne odstraňujú rôzne druhy nečistôt, ako sú sedimenty, piesok, hliny, chlór, chemikálie, ťažké kovy, organické látky a mikroorganizmy. To zlepšuje kvalitu vody a zabraňuje možným zdravotným rizikám.

  2. Zlepšenie chuti a vône vody: Použitie uhlíkového filtra v multifunkčných filtroch pomáha eliminovať nepríjemné chute a vône spojené s chemikáliami a inými nečistotami vo vode.

  3. Ochrana zdravia: Filtrácia vody môže pomôcť chrániť zdravie tým, že eliminuje potenciálne škodlivé látky, ako sú baktérie, vírusy a parazity.

  4. Pohodlná inštalácia a údržba: Multifunkčné filtre na vodu sú zvyčajne navrhnuté tak, aby boli ľahko inštalovateľné a udržiavané. Mnoho filtrov má jednoduché systémy výmeny filtrov, čo znamená, že ich výmena je rýchla a jednoduchá.

  5. Dlhá životnosť: Tieto filtre majú zvyčajne dlhú životnosť, čo znamená, že poskytujú dlhodobú ochranu vody s minimálnymi nákladmi na údržbu.

Multifunkčné filtre na vodu sú ideálne pre domáce použitie, výrobné závody, kancelárie alebo iné miesta, kde je kvalita vody dôležitá. Ich schopnosť odstraňovať rôzne znečisťujúce látky a zlepšiť chuť a vôňu vody poskytuje čistú a bezpečnú vodu pre všetkých užívateľov. 

Dodatočné parametre

Kategória: Multifunkčné vodné filtre
Rozmery: 315 x 120 mm (x2)
Pripojenie: 3/4" alebo 1"
Veľkosť filtračnej vložky: 10"

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: