Reverzná osmóza Ecosoft Robust

Kód: 000415
€990 €825 bez DPH
Na objednávku (Do 1-2 týždňov u Vás doma) (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

 Reverzná osmóza Ecosoft Robust, je to jedna z najkvalitnejších a najzaujímavejších reverzných osmóz, ktoré máme v našej ponuke
Je určený pre úpravu vody v kaviarňach, pizzeriách, reštauráciách, lekárňach a podobných miestach

Systém pracuje s inovatívnym systémom, ktorý minimalizuje odpadovú vodu. V porovnaní s bežnými osmózami spotrebuje o 50% menej vody a dokáže spracovať až 60 litrov vody za hodinu
Tento výkonný systém bol navrhnutý tak, aby zvládol väčšie kaviarne, reštaurácie a iné podobné prevádzky. 

Systém obsahuje až tri vysokokvalitné membrány od amerického výrobcu FILMTEC a bol dokonale navrhnutý po technickej aj estetickej stránke. 

Filtračné stupne RO Ecosoft Robust

 

1.) Mechanické pohltenie nečistôt: Pomocou vstupného predfiltra o veľkosti piatich mikrónov sa v prvom kroku odfiltruje piesok, hrdza, zákal a iné mechanické nečistoty.

 

2.) Granulované aktívne uhlie: V druhom kroku je granulované aktívne uhlie najúčinnejšie voči chlóru a jeho zlúčeninám, taktiež výrazne upraví chuť vody a odstráni z vody ďalšie organické látky ako THM, baktérie, pesticídy, herbicídy a podobne.

 

3.) Lisované aktívne uhlie: V treťom kroku sa nachádza lisované aktívne uhlie, ktoré predstavuje posledný stupeň predfiltrácie. Zachytáva posledné zvyšky usadenín vo vode, ktoré ostali vo vode, a prípadne zastaví uvoľnené časti granulovaného uhlia z predchádzajúcej filtračnej vložky.

 

4.) Osmotická membrána FILMTEC: V štvrtom kroku osmotická membrána FILMTEC sa postará o poslednú filtráciu. Systém do nej tlačí vodu a tá vstupuje do jemnej membrány, ktorá prepustí ďalej len samotné molekuly H2O. Ostatné baktérie, vírusy, choroboplodné zárodky a iné nečistoty vo vode bezpečne zachytí.

 

5.) pH+ mineralizátor: Posledný krok, pH+ mineralizátor, je voliteľným stupňom reverznej osmózy. Mineralizátor sa postará o to, aby do vody naspäť vrátil niektoré minerálne látky a zvýšil pH vody až na hodnotu 8,5. Reverzná osmóza Ecosoft Robust vám zabezpečí kvalitnú a chutnú vodu vo vašej domácnosti alebo podniku už dnes.

Ako funguje reverzná osmóza ?

Reverzná osmóza (RO) je proces čistenia vody, ktorý využíva priepustné membrány na odstránenie nečistôt a kontaminantov z vody. Proces reverznej osmózy funguje podľa nasledujúceho postupu:

 1. Voda je nútená cez priepustnú membránu s pomocou vysokého tlaku, ktorý je väčší ako osmotický tlak vody. Tento tlak musí byť dostatočne vysoký na prekonanie odporu vody a na prekonanie tlaku proti osmóze.

 2. Priepustná membrána má veľmi jemnú štruktúru a umožňuje prechod len molekúl vody. Tým sa umožňuje, aby voda prešla cez membránu, zatiaľ čo väčšie molekuly a kontaminanty zostávajú zadržané na strane vody s vyššou koncentráciou nečistôt.

 3. Po prechode vody cez membránu sa zbaví väčšiny nečistôt a kontaminantov, ktoré zostanú zadržané na druhej strane membrány. Táto strana sa nazýva odpadová strana a voda na tejto strane obsahuje vysokú koncentráciu nečistôt a solí.

 4. Čistá voda, ktorá prešla cez membránu, sa zhromažďuje na druhej strane membrány, kde sa môže použiť na rôzne účely, napríklad na pitie alebo na priemyselné účely.

 5. Naopak, voda na odpadovej strane sa vyhadzuje alebo môže byť opäť spracovaná v procese RO.

Reverzná osmóza je účinná metóda na odstraňovanie nečistôt a kontaminantov z vody a umožňuje získať vodu vysokého kvalitu.

Výhody

 • Účinné odstraňovanie kontaminantov
 • Kvalita vody
 • Jednoduchá údržba
 • Úspora nákladov
 • Ekologická voľba
 • Flexibilita
 • Montáž zariadenia v cene (v rámci SR a ČR)
 

Prečo používať revérznu osmózu ? 

Existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste mohli zvážiť použitie revérznej osmózy na čistenie vody:

 1. Zdravie: Revérzna osmóza je schopná odstrániť nebezpečné kontaminanty, ako sú ťažké kovy, arzén a vírusy, ktoré by mohli byť prítomné vo vašej vode. Výsledkom je voda, ktorá je bezpečná na pitie a ktorá nemá žiadne nežiaduce zdravotné účinky.

 2. Kvalita vody: Voda získaná pomocou revérznej osmózy má vysokú kvalitu, pretože je čistená bez použitia chemických látok. Výsledkom je voda, ktorá je čistá a nemá žiadne nežiaduce zápachy alebo chute.

 3. Úspora nákladov: Aj keď môže byť počiatočná investícia do systému revérznej osmózy vyššia ako u iných spôsobov čistenia vody, v dlhodobom horizonte môže byť revérzna osmóza ekonomicky výhodnejšia. Táto metóda minimalizuje náklady na údržbu a tiež vám pomôže ušetriť peniaze na nákupe balených vôd.

 4. Ekologická voľba: Revérzna osmóza je ekologický spôsob čistenia vody, ktorý minimalizuje použitie chemikálií a redukuje množstvo odpadových vôd. To je dobré pre životné prostredie, pretože znižuje znečistenie a zabezpečuje, že voda je recyklovaná.

 5. Flexibilita: Revérzna osmóza je vhodná pre rôzne aplikácie, vrátane čistenia vody na pitie, použitia vo farmaceutickom priemysle, v bazénoch a akváriách a pre priemyselné použitie. To znamená, že nezáleží na tom, aké sú vaše potreby čistenia vody, revérzna osmóza môže byť vhodným riešením.

Vzhľadom na tieto výhody a dôležitosť pitnej vody pre vaše zdravie by používanie revérznej osmózy mohlo byť dobrým rozhodnutím.

Benefity revérznej osmózy

Vysoká účinnosť čistenia vody 

Reverzná osmóza je účinný proces čistenia vody, ktorý umožňuje odstrániť 99% nečistôt, vrátane solí, baktérií, vírusov, ťažkých kovov a iných kontaminantov z vody. Voda získaná z reverznej osmózy je čistá a bezpečná na pitie. 

Jednoduchá údržba 

Údržba systému reverznej osmózy je jednoduchá a zahŕňa len pravidelné čistenie membrán a filtračných jednotiek. Vzhľadom k tomu, že systém má málo pohyblivých častí, je riziko poruchy a potreby opravy minimálne. 

Nízke náklady na prevádzku

Revérzna osmóza je lacná metóda čistenia vody v porovnaní s inými technológiami, ako je destilácia alebo ionizácia. Náklady na prevádzku a údržbu sú nízke, pretože proces nevyžaduje pravidelnú výmenu filtračných médií. 

Žiadne chemikálie 

Pri použití reverznej osmózy sa nevyžaduje žiadne použitie chemikálií, ako sú napríklad chlór alebo flóru. Toto je dôležité, pretože mnoho chemikálií, ktoré sa používajú na čistenie vody, môže byť nebezpečné pre ľudské zdravie. 

Flexibilita 

Revérzna osmóza môže byť použitá na čistenie vody z rôznych zdrojov, vrátane sladkej a slanej vody. To znamená, že je vhodná pre použitie v rôznych odvetviach, vrátane priemyslu, zdravotníctva, potravinárstva a v domácnostiach. 

Ekologický proces 

Proces reverznej osmózy je ekologický, pretože nevytvára žiadne odpadové látky. Všetky kontaminanty a nečistoty sú zachytené membránou a získaná voda môže byť znovu použitá, čo vedie k zníženiu množstva odpadových vôd. 

Dodatočné parametre

Kategória: Reverzné osmózy
Rozmery: 42 x 42,5 x 30 cm
Elektrické pripojenie: 230 V, 50 Hz
Pracovný tlak: 5,0–7,0 bar
Pracovná teplota: 1 – 30 ℃

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: