Vodný filter na železo a mangán AQ 25

Kód: ZELEZOAQ25
€990 €825 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Vodný filter AQ 25 na odstraňovanie železa a mangánu predstavuje profesionálny spôsob účinnej eliminácie nadbytočného železa a mangánu v centrálnom prívode vody vo vašej domácnosti. Tento filter zabezpečí efektívnu úpravu vody pre celý váš domov. Jeho plná automatickosť, vysoká variabilita (multifunkčné prietoky) a záruka kvality ho robia spoľahlivým partnerom v boji proti usadeninám, korózii a, čo je ešte dôležitejšie, v boji proti zdravotným rizikám.

Okrem toho, vodný filter AQ 25 ponúka výhody ako relatívne nízka cena a dlhšia životnosť, čo znamená, že šetrí vašu peňaženku a výrazne znižuje náklady na energiu. Dôverujte tomuto filtrovaciemu systému, ktorý zabezpečuje bezpečnú a kvalitnú vodu vo vašej domácnosti, a získajte tak nevyhnutný pokoj a pohodu v súvislosti s vodou, ktorú spotrebúvate.

Máte pocit, že máte železitú vodu ? 

Z kohútika vám tečie hnedá voda, všimli ste si nánosy hrdze na vašich domácich spotrebičoch a bielej technike alebo charakteristickú železitú pachuť vo vode a suchú pokožku? Tieto problémy sú len prvými príznakmi, ktoré sa objavujú v dôsledku nadbytočného železa a mangánu vo vašej vode

Rozpustené železo a železnaté ióny nie je možné vidieť voľným okom. Sú pozorovateľné až po kontakte s vzduchom, kedy začínajú reagovať a vytvárať nerozpustný hydroxid železitý, ktorý spôsobuje usadeniny a vyššie spomínané príznaky. S železom sa často spája aj mangán, ktorý sa tiež dostáva do vody z hornín v pôde, cez ktorú preteká voda. Nadmerná koncentrácia mangánu sa prejavuje v podobe mastných škvŕn, čiernych usadenín a zafarbenia vo vode.

Podľa nariadenia vlády SR č. 496/2010 Z.z. sú tieto látky v pitnej vode stanovené s maximálnymi hodnotami 0,2 mg/l (železo) a 0,05 mg/l (mangán). Je dôležité riešiť tieto problémy s nadbytočným železom a mangánom, aby sme zabezpečili čistú a zdravú vodu pre naše potreby.

Odželezňovače železa

Fungovanie odželezňovačov je zabezpečené pomocou riadiacej hlavice, ktorá je umiestnená na vrchnej časti zariadenia. Riadiaca jednotka spolu s BIRM zmesou umožňuje pravidelnú ionovú výmenu v systéme s plne automatickým nastavením. Vodný filter na železo a mangán AQ 25 je vybavený pokročilou riadiacou jednotkou BNT, ktorá ponúka vylepšené funkcie, pričom šetrí energiu a znižuje náklady spojené s prevádzkou zariadenia.

Riadiaca jednotka je nastavená na pravidelné intervaly, kedy automaticky spúšťa regeneráciu. Počas regeneračného procesu dochádza k preplachu BIRM zmesi, čo je nevyhnutné pre jej optimálnu funkčnosť. Tento proces umožňuje obnovenie filtrácie a odstránenie nahromadených nečistôt, čím sa zabezpečuje účinné odstránenie železa a mangánu z vody. Riadiaca jednotka zabezpečuje správne a účinné fungovanie odželezňovača, čo zaručuje čistú a kvalitnú vodu vo vašej domácnosti.

Čo je to filtračná náplň BIRM 

Filtračná náplň BIRM je špeciálny typ médií používaný v odželezňovačoch a vodných filtroch na odstránenie železa a mangánu z vody. BIRM je skratka pre "Biologically Induced Iron Removal Media", čo znamená médiá na odstránenie železa biologicky indukovaným spôsobom.

BIRM je vyrobený z vrstiev oxidov manganistanu a mangandičnanu, ktoré sú nanesené na jemnú základňu. Tieto oxidy majú schopnosť katalyzovať premenu rozpustného železa a mangánu na ich nerozpustnú formu. Počas filtračného procesu voda preteká cez BIRM médiá a dochádza k chemickým reakciám medzi železom a mangánom v tele médií. Tieto reakcie menia rozpustné formy železa a mangánu na ich nerozpustné formy, ktoré zostávajú zachytené v médiách.

BIRM má schopnosť regenerácie a samoočistenia počas regeneračného cyklu, kedy je opláchnutý zmesou vody a regeneračným roztokom. Tento proces odstráni nahromadené nečistoty a obnoví aktívnu funkčnosť médií, aby mohli pokračovať v účinnej filtračnej činnosti.

Vďaka svojej schopnosti odstraňovať železo a mangán je BIRM široko využívaný vo filtračných systémoch na úpravu vody, kde je potrebné riešiť tieto problémy. Médiá BIRM sú efektívnym prostriedkom na zabezpečenie čistej a kvalitnej vody vo vašej domácnosti.

Ako fungujú odželezňovače železa a filtre na mangán?

Odželezňovače železa a filtre na mangán využívajú špeciálne filtračné médiá, ako napríklad BIRM (Biologically Induced Iron Removal Media), ktoré chemicky reagujú s rozpustným železom a mangánom vo vode a menia ich na nerozpustné formy, ktoré sú zachytené v médiách. Tieto zariadenia sú vybavené riadiacimi jednotkami, ktoré monitorujú stav filtrácie a riadia regeneračné cykly. Počas regenerácie sa médiá opláchnu a obnovia svoju účinnosť.

Používanie odželezňovačov železa a filtrov na mangán je skvelým spôsobom, ako riešiť problémy s nadbytočným železom a mangánom vo vode. Tieto zariadenia vám poskytnú čistú a zdravú vodu a zlepšia celkovú kvalitu vášho života v domácnosti.

Prečo by som mal/a používať odželezňovač železa alebo filter na mangán?

Odželezňovače železa a filtre na mangán sú nevyhnutné v prípade, keď máte vodu s nadmerným obsahom železa a mangánu. Tieto látky môžu spôsobovať nepríjemné problémy, ako je hnedá farba vody, nepríjemná železitá pachuť, usadeniny a koróziu domácich spotrebičov. Používaním týchto zariadení zabezpečíte si čistú a kvalitnú vodu pre svoju domácnosť. 

Akú údržbu vyžadujú odželezňovače železa a filtre na mangán?

Odželezňovače železa a filtre na mangán sú zvyčajne navrhnuté tak, aby boli ľahko udržiavateľné a vyžadovali minimálnu údržbu. Základnou údržbou je monitorovanie a pravidelná kontrola stavu filtrácie a kapacity médií. Niektoré zariadenia majú automatické regeneračné cykly, ktoré sa spúšťajú podľa potreby. Pri niektorých typoch filtrov môže byť potrebné pravidelné čistenie, výmena médií alebo doplnenie tabletovanej soli na regeneráciu. 

Dodatočné parametre

Kategória: Vodné filtre na železo a mangán
Rozmery prístroja (V,Š,H): 113 x 32 x 57 cm
Max. prietok: 1600 l/h
Objem zmesi v nádrži: 25 litrov
Pracovný tlak: 1,4 - 8,3 bar
Pracovná teplota: 1 - 39 °C
Napájanie el. energie: 220 - 240V / 50 - 60 Hz
Odporúčaný servis: každých 10 mesiacov
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: