Zmäkčovač vody Aquatip® CS16H Elegance 30

Kód: 000633
€999 €832,50 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Zmäkčovač vody Aquatip® Elegance 30 je ideálnou možnosťou zmäkčenia vody automatickým zmäkčovačom pre väčšiu domácnosť alebo prevádzku.

Zmäkčovač vody Aquatip® Elegance 30 obsahuje 30 litrov živice katex, ktorá zabezpečuje zmäkčenie vody. Množstvo zmesi je trvalé a nie je potrebné ju dopĺňať.

Zmäkčovač vody Aquatip pracuje s katexovou náplňou, vďaka ktorej vieme zaručiť 100 % účinnosť zariadenia.
Účinnosť je možné si overiť kvapkami na meranie tvrdosti vody, prípadne akreditovaným rozborom vody

Ako funguje zmäkčovač Aquatip® Elegance 30?

Automatický Zmäkčovač Aquatip® Elegance 30 využíva pri svojej práci katexovú filtračnú zmes katex. Funguje na princípe ionizácie. Obsahuje resinový materiál, ktorý viaže tvrdé minerály, ako je vápnik a horčík, a zmenšuje tak tvrdosť vody. Voda prechádza cez zmäkčovač a tvrdé minerály sa viažu na resinový materiál. Zmäkčená voda potom prechádza cez výstupný ventil a je pripravená na použitie. 

Samozrejme po určitom prietoku vody je potrebné zmes zregenerovať. Na regeneráciu sa využíva tabletová soľ. Vzhľadom na fakt, že životnosť katexu je približne 10 rokov dosypávanie soli predstavuje jedinú potrebnú údržbu. Katexová zmes je vhodná na využitie nielen v priemysle, ale aj bežnej domácnosti.

Akými funkciami sa líši Aquatip® Elegance 30 od ostaných zmäkčovačov ?

  • Holiday mode - dovolenký režim - bezproblémové fungovanie prístroja aj v prípade, keď nie ste dlhšiu dobu doma. Po 7 dňoch nepoužívania vody systém automaticky prepláchne živicu, čím predchádza prípadnému množeniu baktérií. 
  • Pre-Fill -  „prednaplnenie soľanky vodou pred regeneráciou“ ‒  výhodou je aj možnosť núdzovej regenerácie, ktorá prebehne automaticky, ak kapacita Katexu klesne pod 3%. Prostredníctvom rýchlej 20 minútovej núdzovej regenerácie sa obnoví až na 33% a vy si môžete naďalej užívať výhody mäkkej vody.  
  • Chlorin - možnosť zapojenia zariadenia na generáciu chlóru, ktoré spoľahlivo zabráni tvorbe baktérií a vírusov v soľanke a v ďalších častiach zariadenia. 
  • Salt Check - upozornenie pri malom množstve soli v soľanke.

Čo je to filtračná živica katex?

Catalytic Exchanger (CatEx) je druh špeciálneho chemického materiálu, ktorý sa používa pri procese chemických reakcií na premenu alebo transformáciu jednej látky na druhú. Voda prechádza cez CatEx zmes a v dôsledku toho dochádza k premenám chemických zlúčenín v nej obsiahnutých.
CatEx zmes sa často používa v zariadeniach na úpravu vody, ako sú filtre na odstránenie chlóru a iných nečistôt alebo zmäkčovače vody. Tento materiál môže byť tvarovaný do rôznych tvarov a veľkostí, čo umožňuje jeho použitie v rôznych typoch zariadení na úpravu vody.

Aké sú výhody a nevýhody zmäkčovača Aquatip® Elegance 30

Výhody

  • Pomer cena = výkon (automatický zmäkčovač)
  • Jednoduché ovládanie
  • Kompaktné rozmery
  • Dotykový LCD displej

Aké benefity má zmäkčovač vody ? 

Najčastejšie otázky od vás:

V akom mieste sa napája zmäkčovač ?

Zmäkčovač je najlepšie napojiť na hlavný prívod vody do domu.

Ako funguje zmäkčovač vody ?

Zmäkčovač vody funguje na princípe ionizácie. Obsahuje resinový materiál, ktorý viaže tvrdé minerály, ako je vápnik a horčík, a zmenšuje tak tvrdosť vody. Voda prechádza cez zmäkčovač a tvrdé minerály sa viažu na resinový materiál. Zmäkčená voda potom prechádza cez výstupný ventil a je pripravená na použitie. 

Prečo je potrebná regenerácia ?

Živica použitá v zmäkčovači má danú svoju kapacitu, koľko dokáže upraviť vody v stanovenej tvrdosti. Po vyčerpaní tejto kapacity prebehne regenerácia, kedy sa živica dostane opäť na pôvodnú kapacitu a je pripravená upravovať vodu na ďalší cyklus.

Je voda po zmäkčení vhodná na pitie ?

Áno, zmäkčená voda je vhodná na pitie, ale jej nutričná hodnota zostáva nezmenená. Zmäkčenie vody má za cieľ znížiť množstvo tvrdých minerálov v nej, čo pomáha zlepšovať kvalitu vody pre domáce účely, ako sú napríklad kúpele a sprchy. Avšak, ak máte obavy ohľadom zmäkčenia vody alebo máte špecifické požiadavky na kvalitu pitnej vody, odporúčame sa obrátiť na jedného z našich technologických poradcov.

Čo potrebujete na napojenie zmäkčovača ?

Prívod neupravenej vody, vývod upravenej vody, odpad alebo miesto na vypustenie soľanky. Prívod el. energie nie je podmienkou, nakoľko naša spoločnosť predáva aj batériové verzie zmäkčovačov. Životnosť akumulátora na jedno nabitie je cca 1 rok.

Aký veľký zmäkčovač potrebujete ?

Veľkosť zmäkčovača závisí od potrebného množstva upravenej vody a tvrdosti vody. V prípade ak ste si nie celkom istý výberom správnej veľkosti zmäkčovača, neváhajte sa obrátiť na našich technologických poradcov.

Dodatočné parametre

Kategória: Zmäkčovače
Rozmery prístroja: 115 x 31 x 49 cm
Prietok vody: 2,5 - 3 m3 / hod.
Hmotnosť zariadenia: cca 38 kg
Objem živice v nádrži: 30 litrov
Objem soli v nádrži: 77 kg
Spotreba soli pri regenerácii: 2,9 kg
Spotreba vody pri regenerácii: 150 - 170 litrov
Pracovný tlak: 1,4 - 8,6 bar
Pracovná teplota: 3 - 38 °C
Napájanie el. energie: 220-240 V/ 50-60 Hz
Možnosti pripojenia: 1", 3/4", 1/2"
Odporúčaný servis: každých 10 mesiacov
Záruka: 2 roky

Ako urobiť test na tvrdosť vody?

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: