Zmäkčovač vody eVOLUTION 400 Boost

Kód: 000514
€999 €832,50 bez DPH
Na vyžiadanie
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Zmäkčovač vody eVOLUTION 400 Boost je ideálnou možnosťou zmäkčenia vody automatickým zmäkčovačom vhodný pre väčšie domácnosti a prevádzky.

Obsahuje 18 litrov živice katex, ktorá zabezpečuje zmäkčenie vody. Množstvo zmesi je trvalé a nie je potrebné ju dopĺňať.

Zmäkčovač vody pracuje s katexovou náplňou, vďaka ktorej vieme zaručiť 100 % účinnosť zariadenia.
Účinnosť je možné si overiť kvapkami na meranie tvrdosti vody, prípadne akreditovaným rozborom vody

Ako funguje zmäkčovač eVOLUTION 400 Boost ?

Zmäkčovač vody eVOLUTION 400 Boost  využíva pri svojej práci katexovú filtračnú zmes katex. Funguje na princípe ionizácie. Obsahuje resinový materiál, ktorý viaže tvrdé minerály, ako je vápnik a horčík, a zmenšuje tak tvrdosť vody. Voda prechádza cez zmäkčovač a tvrdé minerály sa viažu na resinový materiál. Zmäkčená voda potom prechádza cez výstupný ventil a je pripravená na použitie. 

Samozrejme po určitom prietoku vody je potrebné zmes zregenerovať. Na regeneráciu sa využíva tabletová soľ. Vzhľadom na fakt, že životnosť katexu je približne 10 rokov dosypávanie soli predstavuje jedinú potrebnú údržbu. Katexová zmes je vhodná na využitie nielen v priemysle, ale aj bežnej domácnosti.

Čo je to filtračná živica katex?

Catalytic Exchanger (CatEx) je druh špeciálneho chemického materiálu, ktorý sa používa pri procese chemických reakcií na premenu alebo transformáciu jednej látky na druhú. Voda prechádza cez CatEx zmes a v dôsledku toho dochádza k premenám chemických zlúčenín v nej obsiahnutých.
CatEx zmes sa často používa v zariadeniach na úpravu vody, ako sú filtre na odstránenie chlóru a iných nečistôt alebo zmäkčovače vody. Tento materiál môže byť tvarovaný do rôznych tvarov a veľkostí, čo umožňuje jeho použitie v rôznych typoch zariadení na úpravu vody.

Aké sú výhody zmäkčovača eVOLUTION 400 Boost ?

Toto zariadenie vám dáva možnosť ovládať čas, kedy sa regenerácia uskutoční. Montuje sa priamo na hlavnú prípojku studenej vody v dome a vyžaduje prístup k elektrickej zásuvke a odtoku do kanalizácie. Údržba tohto zariadenia je pomerne jednoduchá a zahŕňa pravidelné dopĺňanie soli v tabletách, obvykle raz za niekoľko týždňov. Týmto spôsobom sa zabezpečí, že váš zmäkčovač vody bude pracovať spoľahlivo a poskytne vám mäkšiu a kvalitnejšiu vodu pre vaše domáce potreby.

 • Samoregulácia objemu: Zmäkčovač využíva sofistikovaný softvér, ktorý automaticky nastavuje optimálne parametre na základe aktuálnej spotreby vody.
 • Soľná nádrž bez vlhkosti: Počas obdobia medzi regeneráciami je nádrž na soľ suchá, aby sa predišlo tvorbe soľných mostov, ktoré by inak mohli ovplyvniť správne fungovanie zmäkčovača a minimalizuje sa riziko šírenia baktérií.
 • Displej s informáciami: Poskytuje užitočné údaje, ako je zbývajúca kapacita, množstvo solanky, spotreba vody, funkcie zmäkčovača a stav regeneračného cyklu.
 • Automatizované sledovanie množstva soli: Množstvo soli sa meria a nastavuje automaticky pomocou senzora. 
 • Osvetlenie nádrže: Svetlo sa aktivuje pri otvorení nádrže so soľou.
 • Optimalizovaný prietok vody prostredníctvom kryštálovému lôžku: Prúdenie vody je vylepšené prostredníctvom preplachovania kryštáľového lôžka jednotky, čo zvyšuje efektívnosť výmeny iontov vo vode, maximalizuje využitie vysokokvalitnej ionovýmennej živice katex.

Ovládajte Váš zmäkčovač pomocou smart zariadenia vďaka Wi-Fi modulu

Zmäkčovače eVolution sú vybavené pokročilou Wi-Fi technológiou, čo umožňuje sledovať váš systém a spotrebu vody prostredníctvom smartfónu, tabletu alebo počítača. Intuitívny a bezpečný riadiaci panel s online prístupom poskytuje komplexné informácie o vašom zariadení, vrátane:

 • aktuálneho počtu dní do úplného vyprázdnenia nádrže so soľou
 • naplánovaných cyklov regenerácie
 • spotreby vody a dostupného objemu v litroch
 • možnosť spustiť regeneráciu alebo prispôsobiť nastavenia podľa vašich potrieb

Navyše, máte možnosť aktivovať notifikácie prostredníctvom SMS správ alebo emailových oznámení. Zariadenie taktiež upozorní v prípade potenciálnych problémov, ako je nepretržitý prietok vody nad vašou obvyklou spotrebou. Tieto oznámenia možno individuálne prispôsobiť vašim osobným preferenciám priamo cez online riadiaci panel. Všetky tieto výhody vám ponúka integrovaná technológia Hydrolink Plus.

Prečo si vybrať eVOLUTION 400 Boost ?

 • Zmäkčovače vody Ecowater sú najúspornejšie zariadenia na trhu
 • Efektívnosť vďaka vysokokvalitnej ovládacej hlavici
 • Pohodlie vďaka Wi-Fi modulu, vďaka ktorému sledujte celý zmäkčovač ako napr. spotrebu vody, a to všetko pomocou smartfónu, tabletu alebo PC
 • Možnosť dokúpenia záruky a montáže na zariadenie (Predĺžena záruka je podmienená montážou a servisnými prehliadkami našou firmou v pravidelných intervaloch)

Ako si prepojiť Váš zmäkčovač pomocou Wi-Fi 

Aké benefity má zmäkčovač vody ? 

 

Najčastejšie otázky od vás:

V akom mieste sa napája zmäkčovač ?

Zmäkčovač je najlepšie napojiť na hlavný prívod vody do domu.

Ako funguje zmäkčovač vody ?

Zmäkčovač vody funguje na princípe ionizácie. Obsahuje resinový materiál, ktorý viaže tvrdé minerály, ako je vápnik a horčík, a zmenšuje tak tvrdosť vody. Voda prechádza cez zmäkčovač a tvrdé minerály sa viažu na resinový materiál. Zmäkčená voda potom prechádza cez výstupný ventil a je pripravená na použitie. 

Prečo je potrebná regenerácia ?

Živica použitá v zmäkčovači má danú svoju kapacitu, koľko dokáže upraviť vody v stanovenej tvrdosti. Po vyčerpaní tejto kapacity prebehne regenerácia, kedy sa živica dostane opäť na pôvodnú kapacitu a je pripravená upravovať vodu na ďalší cyklus.

Je voda po zmäkčení vhodná na pitie ?

Áno, zmäkčená voda je vhodná na pitie, ale jej nutričná hodnota zostáva nezmenená. Zmäkčenie vody má za cieľ znížiť množstvo tvrdých minerálov v nej, čo pomáha zlepšovať kvalitu vody pre domáce účely, ako sú napríklad kúpele a sprchy. Avšak, ak máte obavy ohľadom zmäkčenia vody alebo máte špecifické požiadavky na kvalitu pitnej vody, odporúčame sa obrátiť na jedného z našich technologických poradcov.

Čo potrebujete na napojenie zmäkčovača ?

Prívod neupravenej vody, vývod upravenej vody, odpad alebo miesto na vypustenie soľanky. Prívod el. energie nie je podmienkou, nakoľko naša spoločnosť predáva aj batériové verzie zmäkčovačov. Životnosť akumulátora na jedno nabitie je cca 1 rok.

Aký veľký zmäkčovač potrebujete ?

Veľkosť zmäkčovača závisí od potrebného množstva upravenej vody a tvrdosti vody. V prípade ak ste si nie celkom istý výberom správnej veľkosti zmäkčovača, neváhajte sa obrátiť na našich technologických poradcov.

Dodatočné parametre

Kategória: Zmäkčovače
Rozmery (V,Š,H): 114x35,5x51 cm
Objem zmesi: 18 litrov
Výška nádrže na soľ: 87 cm
Výška bypassu nad podlahou: 100 cm
Algoritmus: nový algoritmus Formula 1
Ventil: 1 ‘’DDV
Veko zásobníka na soľ: 2017
Systém PWA: pripojený k boxu
Zdroj napätia: Transformátor: z 240 V (AC) na 28 V, 50 Hz (AC)
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: