Zmäkčovač vody maiCat® BigBlue 10"

Kód: 000942
Tip
Značka: maiCat
€399 €332,50 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

BigBlue 10" so špeciálnou zmesou maiCat, ktorá predstavuje druhý najúčinnejší spôsob na zabránenie tvorbe vodného kameňa (účinnejšie sú len katexové zmäkčovače vody). Tento Katalytický zmäkčovač vody maiCat®, môžete poznať aj ako CrystaliT. Používa sa v domácnostiach, ale aj v priemyselných prevádzkach. Môže byť šetrnejší pre životné prostredie ako iné typy zmäkčovacích prostriedkov.

Čo je to Katalytický zmäkčovač vody

Katalytický zmäkčovač vody je chemická látka, ktorá sa pridáva do vody na zníženie jej tvrdosti. Voda môže byť tvrdá v dôsledku prítomnosti vápenatých a horečnatých solí, čo môže mať negatívne účinky na spotrebiče v domácnosti, ako sú práčky, bojlery a vodovodné potrubia.

Ako maiCat® BigBlue funguje ?

Zmäkčovač vody maiCat® BigBlue funguje tým, že katalyzuje reakciu medzi vodou a vápenatými a hrdzavými solami, čím znižuje množstvo týchto solí v vode a tým zmäkčuje vodu. Týmto spôsobom môže zabrániť usadeniu solí v potrubiach a zariadeniach, čo môže zlepšiť ich životnosť a znížiť náklady na opravy a údržbu.

Rozdiel medzi katexovým zmäkčovačom a katalytickým 

Katalytický zmäkčovač vody a katexový zmäkčovač vody sú dva rôzne typy chemických látok používaných na zmäkčenie a kontrolu tvrdosti vody.

Katalytický zmäkčovač vody je látka, ktorá sa pridáva do vody na zníženie jej tvrdosti. Táto tvrdosť sa vyskytuje v dôsledku prítomnosti vápenatých a hrdzavých solí v vode. Katalytický zmäkčovač vody funguje tým, že katalyzuje reakciu medzi vápenatými a hrdzavými solami a vodou, čím znižuje množstvo týchto solí v vode a tým zmäkčuje vodu.

Katexový zmäkčovač vody, na druhej strane, je látka, ktorá sa používa na kontrolu tvrdosti vody. Tieto zmäkčovače fungujú tým, že viažu vápenaté soli v vode, čím znižujú ich množstvo a zmäkčujú vodu. Katexový zmäkčovač vody môže byť tiež použitý na odstránenie hrdze a nečistôt z vodného potrubia a zariadení.

V obidvoch prípadoch sa používajú na zmäkčenie vody, ale ich prístup k tejto úlohe sa mierne líši. Katalytický zmäkčovač vody katalyzuje reakciu medzi vodou a vápenatými solami, zatiaľ čo katexový zmäkčovač vody viaže vápenaté soli, aby zmäkčil vodu

 

Výhody

  • Bez údržby (minimálne po dobu 5 rokov)
  • Ekologické
  • Ekonomicky výhodné (nevyžaduje regenráciu)
  • Dlhodobé riešenie

Nevýhody

  • Bez mechanickej predfiltrácie
  • Nepoužiteľný pri vysokých hodnotách mangánu a železa

 

Aké benefity má zmäkčovač vody ? 

Najčastejšie otázky od vás:

V akom mieste sa napája zmäkčovač ?

Zmäkčovač je najlepšie napojiť na hlavný prívod vody do domu.

Ako funguje zmäkčovač vody ?

Zmäkčovač vody funguje na princípe ionizácie. Obsahuje resinový materiál, ktorý viaže tvrdé minerály, ako je vápnik a horčík, a zmenšuje tak tvrdosť vody. Voda prechádza cez zmäkčovač a tvrdé minerály sa viažu na resinový materiál. Zmäkčená voda potom prechádza cez výstupný ventil a je pripravená na použitie. 

Prečo je potrebná regenerácia ?

Živica použitá v zmäkčovači má danú svoju kapacitu, koľko dokáže upraviť vody v stanovenej tvrdosti. Po vyčerpaní tejto kapacity prebehne regenerácia, kedy sa živica dostane opäť na pôvodnú kapacitu a je pripravená upravovať vodu na ďalší cyklus.

Je voda po zmäkčení vhodná na pitie ?

Áno, zmäkčená voda je vhodná na pitie, ale jej nutričná hodnota zostáva nezmenená. Zmäkčenie vody má za cieľ znížiť množstvo tvrdých minerálov v nej, čo pomáha zlepšovať kvalitu vody pre domáce účely, ako sú napríklad kúpele a sprchy. Avšak, ak máte obavy ohľadom zmäkčenia vody alebo máte špecifické požiadavky na kvalitu pitnej vody, odporúčame sa obrátiť na jedného z našich technologických poradcov.

Čo potrebujete na napojenie zmäkčovača ?

Prívod neupravenej vody, vývod upravenej vody, odpad alebo miesto na vypustenie soľanky. Prívod el. energie nie je podmienkou, nakoľko naša spoločnosť predáva aj batériové verzie zmäkčovačov. Životnosť akumulátora na jedno nabitie je cca 1 rok.

Aký veľký zmäkčovač potrebujete ?

Veľkosť zmäkčovača závisí od potrebného množstva upravenej vody a tvrdosti vody. V prípade ak ste si nie celkom istý výberom správnej veľkosti zmäkčovača, neváhajte sa obrátiť na našich technologických poradcov.

Dodatočné parametre

Kategória: Zmäkčovače
Rozmery prístroja (Výška x Priemer): 35x18 cm
Hmotnosť zariadenia: cca 5 kg
Objem živice v nádrži: žiadna
Objem soli v nádrži: žiadna
Spotreba soli pri regenerácii: neregeneruje sa
Spotreba vody pri regenerácii: neregeneruje sa
Maximálny prietok vody: 0,9 m3/hod
Pracovný tlak: 0,5-6,5 bar
Pracovná teplota: 2-45 °C
Napájanie el. energie: žiadne
Pripojenie: 1", 3/4", 1 1/2"

Ako urobiť test na tvrdosť vody?

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: